Школи №1, №3 та №10 через місяць після 1 вересня: «капітальні ремонти» тривають

Новини, Репортажі 12 Жов. 2017 р., 11:25 566

 Ірина ЮЩЕНКО, броварчанка, журналіст сайту «Трибуна-Бровари»

Від початку нового навчального року минув понад місяць, та чи завершено в броварських школах ремонти, які  проводилися станом  на 1 вересня? Разом із журналістами  «Трибуни-Бровари»  до інспектування шкіл  долучився член Громадської ради (ГР) при управлінні освіти ІІ скликання  та голова ГР  при управлінні освіти І скликання Ігор Романенко.  Інспектування  розпочали із навчальних закладів, які  не встигли підготуватися повною мірою до Дня знань: ЗОШ №1, №3 та №10.

Ремонти у  10 загальноосвітніх навчальних закладах міста розпочалися ще під час літніх канікул. І не просто ремонти , а капітальні, які передбачали  цілий спектр робіт і мільйонні витрати. На придбання та ремонти у навчальних закладах  загальної  і середньої освіти з міського бюджету  було виділено небувалі раніше кошти: 30 млн 367,9 тис. грн, на дошкільну  освіту – 22 млн 933, 1 тис. грн, на інклюзивну  – 1 млн 600 тис. грн. 

Так у ЗОШ№1 було заплановано  зробити  капітальний ремонт трьох класів, бібліотеки, вбиралень, асфальтного покриття.

У ЗОШ №3 – капітальні  ремонти віконних прорізів (заміна вікон),  харчоблоку, вбиралень, сантехніки, бігових доріжок.

У ЗОШ №10 – заміну вікон,  капремонт  вбиралень,  поточний  ремонт  даху.

Школа №1

У ЗОШ №1 під час демонтажу бібліотеки та туалетів були  виявлені значні проблеми з гідроізоляцією, тож ремонтувати  довелося значно більше,  ніж запланували.  Станом на 6 жовтня ремонт бібліотеки, який здійснює  ПП «Горинь» на загальну суму  231 541, 66 грн, триває і донині, хоча угоду з підприємством укладено ще  4 місяці тому — 26 червня. Наразі підрядник  роботи призупинив.

Директорка  школи Олена Рокоман  пояснює такі дії  підвищеною вологістю  приміщення, однак  причин вологості не називає.  При цьому вентиляція приміщення бібліотеки  не передбачена. Відчутна вологість і в класах. Як  з’ясувала  наша експертна група, причиною цього  є  стічна труба, яка  облаштована  прямісінько над  підмосткою, тож під час дощу  вода потрапляє і на саму стіну, і на підмостку. Так «професійно» труби були облаштовані під час капремонту даху, який кілька років тому здійснювало ФОП «Зінченко Г.А».

Ігор Романенко

Цього року на поточний ремонт даху фірмі Григорія Зінченка  з бюджету міста  знову виділено кошти і вже перераховано понад 39 тис. грн.

Капремонт класів, вбиралень та сантехніки  на загальну суму 878 374, 61 грн, які здійснювала молода ( на ринку – 7 місяців)  броварська фірма  «Антар сіті», завершено.

Вбиральня для дівчаток

Ця ж фірма займалася у школі й капремонтом підмостки та цоколя, на який з бюджету міста було виділено  511 119,00 грн. Наразі капремонт виглядає так.

Станом на 6 жовтня

Школа №3

Першого вересня у ЗОШ №3  ремонтні роботи були у повному розпалі. Ще за кілька тижнів до  Першого дзвоника в соціальних мережах депутат міськради Леонід Черепейнік  неодноразово повідомляв про неналежну підготовку до нового навчального року саме цієї школи. А на останній, перед 1 вересня, оперативні нараді  чиновники визнали,  що  школа не встигне в повній мірі підготуватися до приходу школярів. Та підрядники не встигли встановити не тільки віконні прорізи на другому поверсі, а й зробити укоси у вже встановлених. Так,  ТОВ «Атлант-плюс», якого вибрали без тендерної процедури і віддали з бюджету  міста 1 363 255,20 грн, зобов’язувався встановити вікна до кінця серпня, та завершив роботи тільки у кінці вересня. Однак якість виконання робіт, що стосується укосів, і нині викликає чимало запитань.

Не був готовий приймати учнів 1 вересня і харчоблок. Капітально ремонтувати харчоблок та вбиральні  у ЗОШ №3  на загальну суму 478 434, 31 грн  узялася столична фірма «Аксіон ЛТД». Підрядники так поспішали, що  виконали роботи  із браком: у кімнаті, де рукомийники, плитка до стіни не прилягала, шви – нерівномірні (від 3 мм до 6 мм).

Станом на 1 вересня                                                                                                                Станом на 6 жовтня

Під час інспектування школи  журналістам «Трибуни-Бровари»  показали  частину виправлених  недоліків, однак  стінка, викладена  третьосортною  плиткою, що має неоднаковий  розмір, так і залишилася із нерівномірними  швами.  За словами в.о.директора  школи Людмили Повстяної,  ремонтні роботи продовжуються: у харчоблоці відсутні внутрішні двері та не зроблено відкоси.  За словами очільниці навчального закладу, вже через тиждень після 1 вересня харчоблок запрацював і  близько 400 дітей початкової ланки та пільгових категорій мали гаряче харчування. Перші чотири дні вересня гаряче харчування  дітям підвозили.

Станом на 6 жовтня школа не змогла похвалитися і закінченими роботами на стадіоні. На капремонт спортивного майданчика з облаштуванням бігових доріжок із бюджету міста виділено 1 894 910, 29 грн. Підрядна організація  - ТОВ  «Магнув-МВ» лише  напередодні 1 вересня  заасфальтувала  бігові доріжки  та майданчик для  волейболу, і хоча гумове покриття  підрядник обіцяв зробити через  20 днів,  однак  станом на 6 жовтня  покриття ще не було.

Станом на 1 вересня. І станом на 6 жовтня

Школа №10

Ще під час 30 чергової сесії міської ради під час обговорення  до фінансування  програм «Загальна середня освіта», «Дошкільна освіта» та  «Інклюзивна освіта»,  виникали питання адекватності витрат грошей на заявлені потреби навчальних закладів. Так колишня директорка ЗОШ №2, а тепер начальниця управління освіти Оксана  Мельник,  говорила про  необхідність ремонту актової зали ЗОШ №2. Натомість депутати наголошували на вирішенні більш нагальних проблем у інших школах. Наприклад, ремонт вентиляції в їдальні ЗОШ №10.

Надія Боліла

Як з’ясувалося, ще під час керування освітою Володимиром Онищенком, 28-річну витяжку в  харчоблоці ремонтували. До того ж -  капітально. Кошти списали, однак  «капітальний» ремонт витяжки виявився далеко не капітальним: через деякий час старенька конструкція працювати перестала. Не працює і нині. У свою чергу директорка школи Надія Боліла наголошує, що її мають ось-ось полагодити. На поточний ремонт вентиляції харчоблоку з бюджету міста знову виділено кошти —  117 798, 33 грн. Саме на таку суму  4 серпня підписано угоду з ТОВ «Спецелектролюкс», яке мало відремонтувати вентиляцію до 1 вересня, однак не виконало своїх зобов’язань і до 6 жовтня.

Наталія Кащенко

Кухарка Наталія Кащенко  скромно відмовчується, наскільки складно працювати на  шкільній  кухні, особливо, коли на вулиці  була спека. А ще складніше приготувати  сніданок для  понад 850 дітей (тільки перших класів – 7) одній людині. І хоча  кухарці допомагають впоратися на кухні посудомийка та прибиральниця, однак їхніх рук не достатньо, щоб   харчоблок був у належному порядку. А от  те, що до штатного розпису можна (і  варто) додати  штатну одиницю – ще одного кухаря, керівництву школи на думку і не спало. «На харчоблоці виявлено ряд порушень, які могли призвести до поширення інфекції в школі», — повідомив на оперативній нараді   9 жовтня  керівник Броварського районного відділу лабораторних досліджень ДУ «Київський обласний лабораторний центр Держcанепідслужби України» Віталій Прокопенко. Мова про те, що  у 10-й школі  фахівці санстанції виявили два випадки вірусу гепатиту в сестер-близнят. Журналістам «Трибуна -Бровари» Віталій Прокопенко повідомив, що саме той факт, що  кухарка фізично не в силі дотримуватися усіх  технологічних вимог  під час приготування їжі для такої кількості учнів, і став однією з основних причин можливого поширення вірусу гепатиту.

Та і сам харчоблок назвати ідеальним складно. Це при тому, що минулого року  ФОП «Зінченко Г.А» харчоблок капітально  відремонтувало. Чого варта лише електропроводка, яка тримається на ізоляційній стрічці  та  скотчі.

Також під час ремонту тріснуло і  скло у вікні. Такий капремонт коштував місту 254 699, 57 грн. Цьогоріч  брат депутата Миколи Зінченка – Григорій, взявся  робити поточний ремонт даху школи, який протікає над адміністративним корпусом. Угоду укладено 11 серпня, роботи мали б завершитися  31 серпня, однак вони  тривають і донині.

Капітально ремонтувати  вбиральні підрядна організація «Будівельна компанія «Укркомплексбуд» навіть не  розпочинала:  управління освіти двічі відміняло тендер через відсутність достатньої кількості учасників, і  лише 26 вересня, після переговорної процедури, із фірмою  було підписано угоду на 580 066, 80 грн.  Єдине, чим може на сьогодні похвалитися ЗОШ №10 –  новими  вікнами. Цьогоріч ТОВ  «ВКФ  Атлант-плюс»  капітально  ремонтувало  віконні  прорізи  у  всіх школах міста, окрім ЗОШ №1, 6 та СШ №5, при тому, що ціну пропонувало найвищу. Це стосується і тендера  на  заміну вікон у ЗОШ №10:  серед 3 претендентів  «ВКФ Атлант -Плюс» запропонувало найбільшу ціну — 1 600 332 грн і торги виграло. Також виграло виконання  проектних робіт  на суму  понад 28 тис  грн.

Навіть «ветерани освіти» не пригадують такого, щоб  частина шкіл не була готова до нового навчального року. Більше того, навіть через місяць  ремонтні роботи у навчальних закладах тривають. Як з’ясували наші журналісти, причина  не лише в тому, що відділ управління освіти, де займаються проведенням тендерних процедур, не встигає справлятися з обсягами роботи, а і в тому, що окремі  фірми  — ФОП "Зінченко  Г.А", ВКФ «Атлант-Плюс», ПП «Горинь» — фактично монополізували ринок, але виконувати роботи вчасно не встигають.

У свою чергу фахівець управління освіти  із проведення  процедури тендерних торгів  Юлія Іскра повідомила, що процедура закупівлі робіт через ProZorro довга і складна, тож для того, щоб пришвидшити  цей процес, частину робіт (мова про роботи на понад мільйон гривень – авт.) через ProZorro не проводили, лише прозвітували про вже укладений договір. Хоча розпорядженням міського голови  від 11.08.2016 р. затверджено порядок застосування системи електронних закупівель  розпорядниками бюджетних коштів, установ, організацій. Порядок передбачає проводити закупівлі через ProZorro від 10 000 грн. «Закон ми не порушували. Але сталося так, як сталося», — каже пані Юлія. І додає: для того, щоб на наступний рік ремонти встигли зробити до початку  нового навчального року, в управлінні освіти вже почали розробляти проекти необхідних робіт.

 Фото — авторки

НОВИНИ

12.12.2017
11.12.2017
10.12.2017
09.12.2017