Шокуючі умови проживання. Соцслужби просять позбавити двох броварчанок батьківських прав (ФОТО)

Новини, Репортажі 15 Бер. 2017 р., 14:18 2 566

Підтримати прохання служби у справах дітей та сім’ї звернутися до суду про необхідність позбавлення батьківських прав матерів двох дітей — таке рішення ухвалив виконавчий комітет під час засідання 14 березня.

Йдеться про двох хлопчиків — 8 та 15 років. Мотивація подання такого прохання — загроза життю дітей через умови проживання.

Як розповіла начальник Служби у справах та сім’ї Лариса Теплюк, у випадку з 15-річним хлопчиком, будинок, де мешкають мати і син, знаходиться в аварійному стані і потребує капітального ремонту. За комунальні послуги у сім’ї борги на загальну суму в 18,5 тис. грн, відсутні водо- та газопостачання.

«Через відсутність опалення у будинку холодно. Мати сиділа у кімнаті одягнена з поламаною ногою. Тут же у кімнаті вона палить, і тут же коло неї чарка. Два сусіди у гостях з самого ранку. З їжі взагалі нічого», — розповіла Лариса Теплюк.

Працівники служби побоювалися, що у хлопця короста (інфекційне захворювання шкіри), але медичне обстеження не підтвердило це захворювання. Проте у хлопця виявили дерматит та серцеву недостатність.

Підліток навчається у київському коледжі, але у тому закладі гуртожитку немає. Іноді він ночує у старшого брата, але здебільшого вдома. Зараз хлопець перебуває у лікарні на обстеженні.

Під час засідання члени виконкому дали протокольне доручення звернутися броварського Професійного ліцею щодо можливості проживати тимчасово хлопцю в гуртожитку.

У другому випадку — з хлопчиком 8 років — подібна ситуація. Мати, за словами пані Теплюк, уже перебувала на обліку у центрі соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді та двічі лікувалася від алкогольної залежності. Жінка не має постійного місця проживання і часто змінює житло.

«Коли ми завітали до квартири на вулиці Пушкіна, у цієї жінки було в гостях кілька осіб у стані алкогольного сп’яніння. Їсти нічого не було. Дитина на вигляд не відповідає своєму віку, бліда і постійно скаржиться на болі в животі. У нього панкреатит і бронхіт», — розповіла Лариса Теплюк.

Було ухвалене рішення відібрати дитину у матері, оскільки, за словами начальника служби, їй двічі давали шанс виправитися.

По обох випадках служба у справах дітей та сім’ї попросила виконком підтримати рішення звернутися до суду позбавити матерів батьківських прав.

[Not a valid template]

НОВИНИ

12.12.2017
11.12.2017
10.12.2017
09.12.2017