Ситуація з туберкульозом та кишковими інфекціями погіршилася, — санепідслужба

Новини, Репортажі 20 Кві. 2017 р., 14:17 275

Епідемія гострих вірусних інфекцій практично подолана, а масових спалахів захворювань дихальних шляхів не спостерігалося. Такий підсумок минулого тижня зробив під час оперативної наради виконавчих служб міської ради начальник Броварського районного відділу лабораторних досліджень ДУ Київський ОЛЦД СЕСУ Віталій Прокопенко.

Водночас фахівець повідомив про кілька неприємних тенденцій із інфекційними хворобами респіраторного, шкірного та кишкового типів.

Так, звернень із застудними захворюваннями було на 16% більше, ніж за позаминулий тиждень (810 проти 695 осіб). Серед дітей звернень із застудними захворюваннями було на 67 більше, ніж у позаминулий тиждень.

Із соціально небезпечних захворювань, за словами Прокопенка — один випадок туберкульозу легень. Йдеться про чоловіка 53 роки, який працює у Києві, зараз він перебуває на стаціонарному лікуванні.

«На жаль, ситуація із захворюванням на туберкульоз не покращується. За перший квартал 2016 року мали 15 випадків захворювання, за цей період 2017-го — 16 випадків», — зазначив Прокопенко і наголосив на тому, що потрібно ретельно проводити обстеження населення на флюорографію та реакції Манту у дітей (основний метод обстеження у дітей, імунологічний тест, який показує, чи є в організмі туберкульозна інфекція).

Серед інших повітряно-крапельних захворювань зареєстровано 8 випадків кашлюку, переважно у дітей, які були не щеплені або щеплені не повністю. «На жаль, багато дітей у місті залишаються не щеплені. Тож, якщо, не дай Боже, буде така ситуація як на західній Україні, де поширюються захворювання на кір та краснуху, то матимемо великі проблеми», — наголосив фахівець.

Віталій Прокопенко.

Також Віталій Прокопенко нагадав, що цей рік підвищеної захворюваності на вітрянку серед дитячого населення. Так, за перший квартал перехворіло більше дітей, ніж за цей період у 2016 році. Але якщо на початку року випадки вітрянки реєструвалися у всіх дошкільних закладах, то зараз рівень захворюваності пішов на спад і зафіксовані випадки лише у трьох дитсадках — «Золота рибка», «Малятко» і «Золотий ключик» та в трьох школах — №1, №7 та № 10.

На кишково-інфекційні захворювання на минулому тижні захворіло 12 дітей, в тому числі одна дитина, що відвідує дошкільний заклад «Ластівка» (випадок не пов'язаний з харчуванням у дитсадку). Загалом, за словами Прокопенка, ситуація із кишково-інфекційними захворюваннями погіршилася, оскільки за перший квартал 2017 року кількість випадків більша, ніж за той же період 2016 року.

Також зареєстровано три випадки сальмонельозу, які епідеміологічно не пов’язані між собою.

Начальник Броварського районного відділу лабораторних досліджень ДУ Київський ОЛЦД СЕСУ звернув увагу, що з настанням тепла збільшиться ризик зараження харчово-водним шляхом. «Попереду весняно-літні табори у дітей, випускні вечори. Через продукцію на ринках та масове купання в місцевих водоймах ризики на кишкові захворювання великі, а прогнози на рік невтішні», — повідомив Віталій Прокопенко. Також, за його інформацією, уже в цьому році зафіксовано 4 випадки хвороби Лайма (інфекційна хвороба, яка передається через укуси кліщів).

Невтішна ситуація із ризиком захворіти на сказ. Якщо у першому кварталі 2016 року до лікарень було 60 звернень на укуси собаками, то в цьому році за той же період — 65.

НОВИНИ

11.12.2017
10.12.2017
09.12.2017
08.12.2017