Торгівля на Майдані Свободи: високі ціни в обмін на гостей естради

Новини, Репортажі 26 Сер. 2017 р., 14:33 1 082

Тривають святкування до Дня Незалежності України у Броварах. У вихідні в першій половині дня відбуваються урочисті заходи, вечорами — різні концертні програми та заходи.

На головній площі міста, Майдані Свободи, можна спостерігати таку картину: від площі до головного входу в парк «Перемога» розмістилися торгівельні павільйони, де продають харчову продукцію — шашлики, пиріжки, салати, соки, лимонади, різні смажені вироби з мучної та м’ясної продукції. Поруч із павільйонами виставили столи та стільці у стилі «літніх кафе», аби броварчани мали змогу поласувати смачними стравами просто неба.

Як розповіли «Трибуні-Бровари» комунальники, торгівельні палатки розставили «гості» з Києва. За їхніми словами, домовлялися зі столичною компанією представники відділу культури Броварської міської ради, а ось самі угоди укладала начебто заступник міського голови з гуманітарного напрямку Лариса Виноградова.

За уточненими у депутатів міської ради даними, домовленості такі, що столична компанія торгує своїми виробами на площі міста і натомість сплачує виступи артистів, які приїжджали зі столиці. 24 серпня це були гурти «Fight 2 Night» та «Біла Вежа».

«Ситуація, чесно кажучи, нагадує ту, яка була взимку, коли приїжджає якась «ліва» компанія, ставить перед фактом, що буде проводити торгівлю. Начебто нададуть якусь допомогу в організації концерту, але насправді якихось внесків у місто не робиться. За те, що вони знаходяться на території, ніхто нічого не платить», — прокоментував ситуацію депутат міської ради Сергій Батюк.

Як вдалося дізнатися «Трибуні-Бровари», між компанією та міською радою, а саме КП «Бровари-Благоустрій» не були укладені угоди про прибирання та вивіз сміття.

«Я спілкувався з представниками виконкому та з міським головою Ігорем Сапожком щодо цієї теми. За словами Ігоря Васильовича, він про цю компанію «ні сном, ні духом». Відомо лише, що угоду компанія заключила із заступником міського голови Ларисою Виноградовою. Виходить, що ми не дозволяємо торгувати нашим броварським підприємцям лише для того, щоб сюди привезли невідомо кого», — розповів Батюк.

Поруч із торгівельними павільйонами, від яких йшов запах смаженого м’яса, знаходився наряд поліції. Разом із броварськими поліцейськими стояли також представники і обласного управління Національної поліції.

За словами мешканців Броварів, ціни у торгівельних палатках «за дорогі». Так, сосиски в тісті продавали за 45 грн за шт., салати — по 25 грн за 100 гр., сосиски смажені — 25 грн за 1 шт., три шматочки шашлику пропонували за 100 грн. Лимонад, як запевняли продавці, натуральний зі свіжих фруктів пропонували за 50 грн. за скляночку.

Як розповів «Трибуні-Бровари» заступник міського голови Олександр Резнік, компанія ТОВ «ГРАНД ЕВЕНТ» запропонувала послуги в оплаті столичних артистів в обмін на дозвіл торгівлі. Резнік також підтвердив, що підприємці спочатку не уклали угоду з «Бровари-Благоустроєм», і вже «навздогін» улагоджували ці моменти.

*ТОВ «ГРАНД ЕВЕНТ»

Адреса: 01014, м. Київ, Печерський район, вулиця Звіринецька, будинок 63.

Керівник: Волкова Л. С.

«Запрошенням компанії займався відділ культури. Я ж дізнався про їхню появу напередодні, коли постало питання про приєднання павільйонів до електроенергії.

Керівник ТОВ «Гранд Евент» попросив нас під’єднати до електромережі, але я особисто був проти, оскільки на під’єднання не було дозвільних документів. Та, як виявилося, у святковий день 24 серпня павільйони підєдналися до мережі і розпочалася торгівля. Мені особисто керівник компанії пояснив початок торгівлі тим, що у нього був дозвіл від міськвиконкому. Лист я бачив, він підписаний пані Виноградовою», — розповів Олександр Резнік.

За інформацією Олександра Резніка, столичні підприємці під’єдналися до електромережі, яка підключена до атракціонів перед входом у парк. «Підприємці, які завідують атракціонами провели електромережу, уклали з РЕС необхідні угоди і сплачують за електроенергію як і належить, за показниками лічильників. Ось «Гранд Евент» і підєднався до цієї мережі», — розповів Резнік.

Як згодом з’ясувалося, компанія уклала усі необхідні угоди, зокрема із КП «Бровари-Благоустрій», сплатила необхідні кошти за угодами та продовжила торгівлю.

«Спецвідділ з контролю за благоустроєм на вихідні на територію Майдану Свободи не долучався, а тому ми не можемо говорити ані про якісь зауваження до торгівельних точок, ані про перевірку дозвільних документів. Зрозуміло, що самовільно столичні підприємці не стали проводити торгівлю, але деталі нам невідомі», — розповів Олег Єжаков.

НОВИНИ

11.12.2017
10.12.2017
09.12.2017
08.12.2017