ЦВК скасувала рішення про відкликання дев'яти плосківських депутатів та призначення виборів

15 червня 2017 року  Центральна виборча комісія  ухвалила Постанову  №123 «Про скасування постанов Плосківської сільської виборчої комісії Броварського району Київської області»

Передумовою  розгляду питання стосовно Плоского стало звернення Плосківської виборчої комісії до ЦВК із доданими документами щодо дострокового припинення повноважень депутатів сільської ради та призначення проміжних виборів  депутатів цієї ради на 6 серпня 2017 року.

Коротко — хронологія  подій. 17 травня на сесії Плосківської сільської ради одразу дев’ять депутатів написали заяви про дострокове припинення повноважень. Сесія відбувалася у приміщенні місцевого Будинку культури, куди зійшлися близько 40 представників  громадськості. Вони заблокували вхідні двері і не випускали депутатів доти, доки після емоційних, кількагодинних дебатів, які були більше  схожими на базарний крик із застосуванням нецензурної лексики, ті не написали згадані заяви.

Найактивніші представники громади, хто прибув до зали Будинку культури і брали участь у цьому дійстві, вимагали відставки у першу чергу трьох депутатів, але написати заяви вирішили одразу дев’ять народних обранців Плоского.

Буквально через день, 19 травня, вісім з дев’яти написали інші заяви, де вони просили попередні заяви про складання  повноважень вважати недійсними, оскільки були написані під тиском, з порушенням вимог чинного законодавства.

25 травня 2017 року збирається Плосківська сільська виборча комісія (ПСВК). Вона своїми рішеннями задовольняє заяви про складання повноважень (постанова комісії №1), а у задоволенні  заяв восьми депутатів — відмовляє (постанова №2).

31 травня на наступному засіданні ПСВК постановою №3  призначає проміжні вибори депутатів Плосківської сільської ради на 6 серпня 2017 року.

Саме цей пакет документів і розглядала Центральна виборча комісія.  Результатом вивчення ситуації і стала відповідна постанова. Нею ЦВК відмінила всі рішення сільської виборчої комісії як такі, що прийняті всупереч чинному законодавству. Зокрема, ПСВК  перевищила свої повноваження, оскільки в її повноваження  не входить  припиняти чи не припиняти повноваження  депутатів. Це рішення  відповідно до пункту 2  частини другої статті 5 Закону України «Про статус депутатів місцевих» за наявності особистої заяви  депутата місцевої ради про складання ним депутатських повноважень  дострокове припинення його повноважень  як депутата відбувається за рішенням відповідної ради. У даному випадку — Плосківської сільської ради.

Крім цього. ЦВК виявила ще одне серйозне порушення у роботі ПСВК. ЇЇ склад нараховує 17 осіб, однак 25 травня  на засіданні комісії за рішення про задоволення  заяв про складання повноважень депутатів проголосували 7 членів комісії, тобто — менше половини, а це є порушенням вимог Закону.

Виходячи із встановлених обставин, ЦВК скасувала всі постанови Плосківської сільської виборчої комісії. Таким чином, у Плоскому в юридичній площині все повертається в нульову позначку — жоден з депутатів не відкликаний, ніяких проміжних виборів на даний час не буде, і сільська рада має продовжувати роботу у тому ж складі. Інше запитання — чи може вона продовжувати.

ЦВК звернула увагу ПСВК не необхідність неухильного дотримання у своїй діяльності вимог чинного законодавства.

І ще один важливий висновок чи пункт з рішення ЦВК стосовно Плоского. Копії заяв восьми депутатів від 19 травня, де вони зазначають, що під час засідання 17 травня на них здійснювався тиск,  надішлють Головному управлінню Національної поліції в Київській області для проведення відповідної перевірки.

Варто також нагадати, що ЦВК вже вдруге за останні півроку  ухвалює рішення стосовно Плоского. 17 березня своєю постановою №50 ЦВК не тільки відмінила фактично такі ж рішення стосовно відкликання депутатів та призначення проміжних виборів — мова тоді йшла про трьох депутатів Плосківської сільської ради, але й припинила повноваження тодішнього складу Плосківської сільської виборчої комісії.  Нинішньому складу ПСВК лише вказали на необхідність діяти строго в законодавчому руслі.

Анатолій Гаркуша

НОВИНИ

24.11.2017
23.11.2017
22.11.2017
21.11.2017