Туберкульоз, укус кажана та відсутність лікарняних бланків — оперативні медичні новини

Новини, Репортажі 01 Сер. 2017 р., 11:24 477

Головні ескулапи міста під час оперативної наради виконавчих служб міської ради інформували про типові та незвичні для літньої пори проблеми та явища.

Як розповів начальник Броварського районного відділу лабораторних досліджень ДУ Київського ОЛЦЛ МОЗ України Віталій Прокопенко, на минулому епідеміологічна ситуація у місті була благополучною, а спалахів масових захворювань та отруєнь зафіксовано не було.

Водночас реєструвалися поодинокі випадки гострих кишкових інфекцій, зокрема, гастроентероколіти у дорослих та дітей, окремі крапельні інфекції, такі як туберкульоз, скарлатина, вітряна віспа та інфекційний мононуклеоз. Також реєструвалися випадки захворювання на хворобу Лайма.

У цілому надійшло 36 термінових повідомлень щодо різних захворювань, 19 мешканців міста при цьому госпіталізовано, з них 10 — діти до 17 років.

На гострі кишкові інфекції за тиждень захворіло 20 осіб, з них дев’ять — діти. З 20 осіб з діагнозом гастроентероколіт госпіталізовано 15.

Віталій Прокопенко

На інфекції повітряно-крапельним шляхом захворіло на минулому тижні дев’ять осіб. Зокрема, зафіксовано три випадки туберкульозу, в одному випадку хворий — 40-річний чоловік, учасник АТО. У чоловіка відкрита форма хвороби і він перебуває на стаціонарному лікуванні. Ще у двох випадках — хвороба закритої форми і не заразна для оточуючих. Також зареєстровано по два випадки захворювання на скарлатину, на вітряну віспу та інфекційний мононуклеоз.

Зафіксовано три випадки хвороби Лайма, в одному випадку хворою є дитина 5 років. Укусив малюка кліщ в районі парку «Приозерний».

Щодо ситуації з укусами кліщів, то заступник міського голови Григорій Голубовський наполіг на тому, щоб відділ державного нагляду за дотриманням санітарного законодавства управління Держпродспоживслужби у Броварському районі на чолі з Олександрою Вакарчук та керівником КП «Бровари-Благоустрій» Андрієм Василенком організували заходи по боротьбі з таким явищем як кліщі, оскільки сам факт, що ті активізувалися вже навіть не в лісі, а в зонах відпочинку міста є небезпечним. «Можливо, потрібно провести якусь спеціальну обробку територій. Будь-ласка організуйте такі заходи», — наполіг Голубовський.

Один випадок укусу виявився незвичним: до лікарні звернувся 56-річний чоловік, що проживає на вулиці Олімпійській, якого укусив кажан. Тваринка залетіла у квартиру на четвертому поверсі.

Укус відноситься до розряду тяжких, вкушений палець правої руки, а потерпілому потрібно було провести щеплення. Але, як розповів пан Прокопенко, потерпілий відмовився від лікування і залишив приймальне відділення. Тож мусять тепер санітарні служби міста організовувати йому щеплення на дому.

Попереднього тижня проведені повторні заміри атмосферного повітря в житловій забудові міста. Усього за період від 4 по 24 липня проведено 300 вимірів по оксиду вуглецю, діоксиду азоту, діоксиду сірки та формальдегіду пилу. Підвищеної концентрації у жодній з цих домішок, за словами Прокопенка, не виявлено. Але при цьому не можна, за словами фахівця, говорити про середньодобові показники, оскільки немає стаціонарного посту для таких досліджень. У порівнянні з дослідженнями в травні, виявлені значно менші показники оксиду вуглецю та формальдегіду на один кубічний метр, водночас виявлено збільшення кількості нітриту, хоча він не перевищує норм концентрації.

Також було досліджено 10 проб питної води для населення. За словами Віталія Прокопенка, усі проби за санітарно-гігієнічними показниками відповідають нормам діючого законодавства.

На минулому тижні, за словами Олександри Вакарчук, були проведені санітарні перевірки ресторанних комплексів «Бакинський двір», «Олівер Твіст» та «Венський». Усім закладам дані рекомендації щодо ремонтних робіт та генерального прибирання, а також щодо маркування харчових продуктів, оскільки відсутність останнього може стати фактором ризику виникнення кишкових інфекційних хвороб.

У вихідні дні залишається проблема, що ввечері після 18.00 до лікарні звертається багато хворих, яким потрібне амбулаторне лікування. На цьому наголосив головний лікар Броварської ЦРЛ Валентин Багнюк. «На цих вихідних було 62 випадки звернень до лікарні, з них 90% — це ті, які мали б прийти до сімейного лікаря. Ще донедавна таких було близько 30-40 чоловік, тепер уже 60. Може не приймати їх? Так начебто це не коректно. Але усі 60 чоловік були до одного чергового лікаря-терапевта», — поскаржився Багнюк.

Валентин Багнюк

Про проблеми технічного характеру розповів головний лікар Броварського центру первинної медико-санітарної допомоги Ігор Кравцов. У амбулаторій не вистачає бланків листів непрацездатності (лікарняних).

«У нас мало не кожний день проходить з боями. Не вистачає бланків лікарняних, але люди не розуміють, що ми їх отримуємо централізовано. Але люди не можуть ні отримати лікарняні, ні нарахування за відпускні», — розповів Кравцов. Заступник міського голови з гуманітарного напрямку Лариса Виноградова порадила звернутися до Департаменту охорони здоров’я КОДА, аби там проаналізували, в яких районах є надлишки по кількості бланків і перерозподілили на Броварський район.

НОВИНИ

10.12.2017
09.12.2017
08.12.2017
07.12.2017