У Красилівці — ізраїльський тенісний десант

Міжнародний дитячий турнір провела Академія тенісу сестер Бондаренко

«Joma Cup» — так називаються дитячі змагання з тенісу, які організовує та регулярно проводить Академія. У кінці липня пройшов вже п‘ятий цього року   «Joma Cup» для  хлопчиків та дівчаток  9 років і молодші.  Він носив статус міжнародного. І якщо до  гостей  з Білорусі, Литви  тут вже звикли, то приїзд делегації з Ізраїлю був першим.

Група прилетіла 23 липня, а  вилетіла на батьківщину 4 серпня. Власне, 12 дітей та дорослі прибули до Красилівки вперше проводити тут навчально-тренувальний збір. Юні тенісисти різного віку – аж до 16 років включно. Кілька  з них  змогли та із задоволенням взяли участь у турнірі.  Правда, посісти призові місця їм не судилося, в от приз «За волю до перемоги»  отримали. Його повіз  додому Ілай  Глоцьки.

  • Ми представляємо Тенісну Академію районної ради Мізгав в Ізраїлі, — розповідає  її керівник  Михайло Ставбунський. – До України і, зокрема  в Красилівку,  ми прилетіли вперше. До цього проводили тренувальні збори в різних країнах – Німеччині, Австрії, Італії. Колишній громадянин України, у котрого онук займається тенісом в нашій Академії, порадив нам Красилівку. Ми познайомилися з допомогою Інтернету, обговорили через скайп всі деталі нашого тут перебування, навіть раціон харчування, і вирішили їхати. Однозначно – нам тут сподобалося,  добрі умови і для тренувань, і для проживання. До того ж, це значно дешевше, аніж в тих країнах, про які я говорив.

Пан Ставбунський, який все життя присвятив тенісу, розповів, що його Академія належить районній раді Мізгава Галіль.  Заняття тут платні. На шести кортах тренуються на даний час  240 дітей. У плату входить і транспортне перевезення дітей від Академії до домівок. Це тут налагоджено, оскільки Мізгав не місто, тут люди живуть навколо у приватних будинках невеликих селищ. Дітей автобусами підвозять спочатку до школи, потім до занять у різних гуртках, спортивних секціях, а  потім  вже везуть по домівках.

  • Якщо навіть одна дитина залишиться, її обов’язково відвезуть. Є черговий у районній раді, котрий за рахунок влади може в разі потреби викликати для цього і таксі, — додає пан Михайло.

Михайло Ставбунський

Ізраїльські діти під час проведення  тренувального збору  у Красилівці, крім щоденних занять на кортах, відвідали аквапарк та боулінг у броварському  Терміналі та здійснили екскурсійну поїздку до Києва, прогулянку теплоходом по Дніпру.

Що ж до самого тенісного турніру, то до Красилівки загалом з’їхалися майже півсотні юних тенісистів з різних куточків України. Приємно, що  серед учасників є  красилівці, броварці.

Не обійшлося без погодних сюрпризів. Дощ,  буря, які розігралися напередодні, могли   поставити турнір  під загрозою проведення. Але директор турніру Віктор Ісаков, починаючи з четвертої ранку у день відкриття  Joma Cuр, зробив справді неймовірне, аби вода зійшла з кортів. І якщо цього дня практично всі київські корти були непридатні до проведення тренувань, змагань, то в Академії тенісу сестер Бондаренко турнір відкрився вчасно і пройшов, як завжди, на високому організаційному рівні.

Віктор Ісаков

У ході турніру було дуже багато цікавих, напружених поєдинків, не дивлячись, що тенісистам лише по 9 років, а багатьом і того менше. Тут вже є свої старожили.  Принаймні чотири рази до цього переможцем  ставав Ельдар Грейнер з Нової Каховки. І нині він довів, що у своєму віці є, напевно, в когорті  кращих в Україні. Як не намагався Степан Углава із Шостки  у фіналі  зупинити Ельдара, проте останній вже вп’яте піднявся на найвищу сходинку п’єдесталу.

Вистачало переживань і у вирішальній  зустрічі серед і дівчаток. На корті за право називатися переможницею  міжнародного турніру зійшлися Поліна Кузнєцова зі Львова та Мер’єм Мухаметова. Вона заявлена від Києва. Але загалом батьки цієї дівчинки з Ашхабада. Приїхали до Києва заради Мер’єм, адже в столиці Туркменістану немає відповідних умов для занять тенісом. Відповідних до бажання дівчинки та її батьків домогтися  високих результатів.

Мер’єм не виграла, але склала юній львів’янці достойну конкуренцію.

…Не тільки переможці та призери, але й усі учасники турніру отримали призи від організаторів та спонсорів, що залишило  добрий спогад про їхнє перебування на броварській землі.

Попереду у юних тенісистів – вже нові серпневі турніри, які пройдуть у Красилівці на кортах Академії тенісу сестер Бондаренко. Один з них   знову міжнародний — «CHAMPIONS BOWL» U9 (2008 р.н. і молодші).

 

 

 

 

 

 

   Анатолій Гаркуша.

НОВИНИ

17.01.2018
16.01.2018
15.01.2018