У МКЦ «Прометей» відбувся сеанс «чорної магії»

Новини, Репортажі 22 Лис. 2016 р., 11:36 246

21 листопада в МКЦ «Прометей» глядачам була представлена легендарна вистава «Майстер і Маргарита» за однойменним романом Михайла Опанасовича Булгакова.

«Майстер і Маргарита» — багатоплановий, поліфонічний роман, званий іноді фантастичним. На його сюжет зроблено безліч театральних постановок і декілька фільмів.

Роман «Майстер і Маргарита» за життя автора не публікувався.

Вперше він вийшов в світ тільки 1966 року, через 26 років після смерті Булгакова, з купюрами, у скороченому журнальному варіанті. Тим, що цей твір дійшов до читача, суспільство завдячує дружині письменника Олені Сергіївні Булгаковій, яка у важкі сталінські часи зуміла зберегти рукопис роману.

Цікаво, що сам Булгаков був упевнений, що роман «Майстер і Маргарита» ніколи не буде опублікований за радянської влади, диктування роману дружині було чимось на зразок спроби зв'язатися з далекими нащадками. Але письменник помилявся — хоч і з тридцятирічною затримкою, роман був опублікований, що викликало ефект бомби, яка вибухнула серед радянської інтелігенції.

За численними виписками, що збереглися в архіві, з книг видно, що джерелами відомостей з демонології для Булгакова послужили присвячені цій темі статті Енциклопедичного словника Брокгауза і Ефрона, книга М. А. Орлова «Історія стосунків людини з дияволом» (1904) і книга письменника Олександра Валентиновича Амфітеатрова (18621938) «Диявол у побуті, легендах і в літературі середніх віків». (матеріал з Вікіпедії)

До уваги броварчан була представлена епізодична вистава у трактовці постановника В.Беляковича. Гарна гра акторів та імпровізація з гумористичними елементами прийшлися до душі глядачеві.

Зрештою, не обійшлось і без курйозів, коли в другій дії Воланду довелося «накласти прокляття» на господаря мобільного телефону, який не вимкнув гаджет попри неодноразові зауваження.

Зрештою, у фіналі вистави зала міського культурного центру наповнилась гучними оплесками.

Глядачі щиро дякували за чудовий вечір, проведений в компанії давно знайомих дійових осіб. Бо, як писав Булгаков: «Ми намагаємось затримати і продовжити приємні моменти, що відбуваються в нашому житті».

«Із пісні слів не викинеш»

Ольга СУМСЬКА, народна артистка України, «Маргарита»:

— «З турботою про кожного» — такий плакат від міської влади нас зустрів у культурному центрі «Прометей», що у Броварах.

Була тут три роки тому, думала, щось зміниться. Та ні. Все по-старому…

10

Жодної гримерки, жодного туалету для акторів… Дійсно, а для чого? Можна ж відро поставити, раптом комусь припече... Хочу звернутися до пана мера Броварів, аби звернув увагу на мій репортаж і зробив елементарні умови для артистів! І про ремонт будинку культури можна теж помріяти! А раптом!..

Але все ж, як приємно, що сьогодні аншлаг!

[Not a valid template]

НОВИНИ

11.12.2017
10.12.2017
09.12.2017
08.12.2017