У «Прометеї» відбувся захід, присвячений пам’яті Героїв Небесної сотні

Новини, Репортажі 21 Лют. 2017 р., 13:06 147

20 лютого у Міському культурному центрі «Прометей» відбувся захід, присвячений пам’яті загиблих учасників Євромайдану.

Заходу передувала виставка робіт вихованців відділу образотворчого мистецтва Броварської міської школи мистецтв «Пам’яті Героїв Небесної Сотні».

Спочатку про початок пам’ятного заходу сповістив Гімн України, потім ведучі закликали присутніх вшанувати Героїв хвилиною мовчання. Під час хвилини мовчання лунала пісня «Плине кача», яка стала символом вшанування пам’яті Героїв Небесної Сотні.

Далі у програмі концерту виступили учні навчальних закладів міста. Так, учні ЗОШ №6 прочитали в особах вірш «Мені наснилось, що вони зустрілись: Убитий в Крутах й вірменин Сергій…»

Також прозвучав вірш Костянтина Симонова «Жди меня и я вернусь» у виконанні двох учениць, які читали по стовпчику російською та українською мовами. Можна було почути вірші, які народилися взимку 2014 року відразу після кривавих подій: «Мальчиков укрывают флагами», «Для тебе…», «Доживите за нас». Виступала й група дітей, які читали власні вірші — про Україну та про Євромайдан. 

Узяв участь у заході і Броварський зразковий театр-студія «Едельвейс».

На сцені було виставлено портрет Героя України, броварчанки Антоніни Дворянець, оповитий рушником, — данина пам’яті Героїні Небесної Сотні.

Захід був професійно вибудований та відрепетируваний, але все ж лишався деякий сумнів у щирості — подеколи здавалося, що діти вивчили вірші та пісні просто на кшталт «домашнього завдання». Тобто мало місце дещо пафосне виконання, доведене до автоматизму. Лишається сподіватися, що подібні заходи в майбутньому не стануть «офіціозом для галочки», не буде намагань з боку управлінь та відділів робити із жалоби показуху, а заходи справді сприятимуть усвідомленню новим поколінням минулих подій та їхньої ціни — людських життів, відданих за майбутнє України.

Завершився концерт-реквієм виконанням відомої пісні Тараса Петриненка «Боже, Україну збережи». Загалом на творчому вечорі панувала атмосфера пам’яті, скорботи та, звичайно, надії — на кращу долю, на здійснення всього того, за що поклали голови Герої Небесної Сотні.

Україна заплатила надто високу ціну за можливість бути вільною від злочинної диктатури, за свій європейський вибір. Про це не можна забувати.

НОВИНИ

18.01.2018
17.01.2018