Учасникам АТО пропонують пройти навчання в автошколі

Новини, Репортажі 15 Чер. 2017 р., 16:31 162

Для учасників АТО з Броварів триває пошук школи водіння автотранспорту, яка надаватиме послуги водійських курсів. Витрати в рамках державної програми «Для здійснення заходів із соціальної та професійної адаптації учасників АТО» частково покриватимуться з державного бюджету. Про це стало відомо під час засідання Координаційної ради з питань АТО, яке відбулося 14 червня. Йдеться про водійську школу «Сигнал».

Як розповів представник автошколи, навчання проводитиметься на всі категорії. Розрахунок за навчання — готівковий та безготівковий. Курс навчання — в середньому 2,5-3 місяці. Коли сформується група, будуть визначені дні занять. Вартість навчання залежатиме від категорії автотранспорту, але складатиме приблизно 3800 грн з особи.

За словами представника «Сигналу», в оплату курсів входитиме вартість паливно-мастильних матеріалів, теоретичні уроки і практичні.

«Додаткові витрати, які будуть зніматися з учнів, — на придбання підручників та проходження медичної комісії – ці витрати будуть за рахунок бійців АТО», — повідомили представники водійської школи.

Представники автошколи «Сигнал».

За інформацією фахівців управління соціального захисту, 30% загальної вартості буде сплачено школі відразу, а решту суми — за актами виконаних робіт по завершенню курсів.

На прохання лідера ГО «Авангард АТО Броварії» Ігоря Муратова, водійська школа та Управління соціального захисту ще раз переглянуть усі можливі витрати — за навчання, паливо, мастильні матеріали, літературу тощо і озвучать фіксовану суму вартості, яку бійцям АТО потрібно буде доплачувати зі своєї кишені для уникнення непорозумінь, що безпосередньо в школі доведеться доплачувати ще за якісь додаткові послуги.

Як розповіла «Трибуні-Бровари» керівник Управління соціального захисту Алла Петренко, міська рада двічі виходила на тендер, шукаючи автошколи, що могли б надавати такі послуги, але бажаючих не виявилося. «Згідно закону, організації, які працюють з бюджетними коштами, мають право двічі оголошувати тендер, після чого, якщо немає бажаючих, виходити на постачальника послуг напряму. Але і у випадку із «Сигналом» є нюанси: філіали школи знаходяться у Києві, найближчий до Броварів — в районі метро «Лісова». Тож ми обговорюватимемо ще з учасниками АТО, чи захочуть вони їздити на навчання до столиці.

Говорити про загальну суму навчання, як і про відсоткове співвідношення покриття вартості з бюджету поки що не можна, оскільки Управління соцзахисту зі школою «Сигнал» не обмінювалося жодними документами. Можна говорити, що на засіданні Координаційної ради відбулася інформативна презентація від школи «Сигнал» — що вона є, що готова надавати такі послуги. Але цей варіант потрібно буде обговорювати на рівні учасників АТО та міської ради», — зазначила пані Петренко.

Алла Петренко.

Програма «Для здійснення заходів із соціальної та професійної адаптації учасників АТО» створена на основі постанови Кабінету Міністрів від 31 березня 2015 року. Згідно неї на кожного учасника АТО в середньому з державного бюджету розрахована сума в 5 366 грн.

Наразі за словами Алли Петренко надійшло 25 заяв від броварських бійців АТО про бажання отримати навчання на курсах водіння транспортом.

НОВИНИ

24.11.2017
23.11.2017
22.11.2017
21.11.2017