Укуси тваринами, інсулінові патології та «смертельне» ДТП — оперативні «медичні» новини

Новини, Репортажі 08 Сер. 2017 р., 16:57 291

Під час оперативної наради виконавчих служб міської ради багато уваги приділялося питанням, пов’язаним зі спекою.

За словами начальника Броварського районного відділу лабораторних досліджень ДУ Київського ОЛЦЛ МОЗ України Віталія Прокопенка, за минулий тиждень масових спалахів інфекційних захворювань не зафіксовано. Водночас зареєстровано випадки кишкових інфекцій та таких, що поширюються повітряно-крапельним шляхом. Зокрема, кашлюк, скарлатина, вітряна віспа, інфекційний мононуклеоз.

До відділу лабораторних досліджень за минулий тиждень надійшло 38 повідомлень про захворювання броварчан на небезпечні інфекційні захворювання або підозри на них. На гострі кишкові хвороби захворіло 26 осіб, з яких 17 дітей, усі випадки між собою епідеміологічно не пов’язані.

Фахівець нагадав, що загальна статистика захворювання на кишкові хвороби в країні невтішна, за цей період людей хворіє набагато більше, ніж за цей період у минулому році. На щастя, у Броварах масових спалахів захворювання не було, але ситуація цілком може погіршитися, коли діти повернуться до навчальних закладів після канікул.

По одному випадку зафіксовано захворювання на кашлюк, скарлатину, вітряну віспу та інфекційний мононуклеоз.

За минулий тиждень зафіксовано сім випадків укусів тваринами. В одному випадку малюка вкусила бродяча кішка біля будинку по Незалежності, 3, аналогічний випадок стався біля будинку по вулиці Білана, 34, але там вкусила дитину 13 років собака. В усіх випадках за потерпілими встановлено нагляд упродовж 10 днів, саме стільки потрібно часу для того, щоб вірус дістався центральної нервової системи. За цей період визначається, чи потрібно потерпілим робити щеплення.

Також на минулому тижні проведені проби річки Десни у місцях купання. За інформацією Віталія Прокопенка, показники мікробіологічної безпеки, на холерний ембріон та кишкову паличку не перевищували норми.

Про захворювання, пов’язані зі спекою, яка зараз у країні, розповів представник Броварської ЦРЛ (головного лікаря Валентина Багнюка та його заступника Григорія Павліна на нараді не було). За його словами, за вихідні в неврологічне відділення потрапило аж вісім тяжкохворих із серцево-судинними захворюваннями: інсульти, гіпертонічні кризи та інфаркти.

«У нинішню спеку інсулінова патологія, на жаль, суттєво збільшилася», — повідомив представник БЦРЛ.

Минулого тижня було багато роботи у служб екстреної та швидкої допомоги. Про це повідомила представниця екстреної медичної служби Олеся Олексяк.

«Збільшилося як самих викликів, так і міжлікарських перевезень. За минулий тиждень показники перевищили місячну норму. Наприклад, з дитячої лікарні в «Охматдит» та до Боярки. А також до Київської обласної та до Олександрійської лікарень», — розповіла Олеся Олексяк.

Також лікар повідомила, що на минулому тижні відбулося чимало ДТП. Так, 2 серпня в районі вулиць Київська та Короленка був наїзд на пішохода, 7-річного хлопчика, якого із середнього ступеню травмами доставили до Броварської лікарні. 4 серпня сталася аварія в районі залізничного вокзалу, де теж був наїзд на пішохода, і чоловіка із ушкодженнями середнього ступеню доправили до центральної районної лікарні. 5 серпня на вулиці Короленка також був наїзд на пішохода, цього разу на жінку, яка теж опинилася в лікарні. 6 серпня і взагалі сталося ДТП з летальним підсумком: на Окружній дорозі при повороті на Требухів, фура збила велосипедиста. Останній отримав ушкодження не сумісні з життям і помер прямо на місці.

НОВИНИ

17.01.2018
16.01.2018
15.01.2018