Урбаністи підказують як зменшити навантаження від експлуатації парку «Перемога»

Новини, Репортажі 20 Тра. 2016 р., 18:00 28

Депутати Броварської міської ради («Демократичний Альянс») запросили на громадське обговорення щодо ремонту парку «Перемога» відомого українського урбаніста, члена ГО «Рада з урбаністики Києва» Григорія Мельничука. Пан Мельничук висловив своє бачення щодо розвитку парку та презентації концепції його зонування.

— Кожна зона парку повинна мати свою групу, яка буде опікуватися цією зоною.

Якщо ми говоримо про якесь волейбольне поле чи баскетбольне, то дуже важливо на етапі проектування, планування, залучити цю спільноту, яка цю зону буде використовувати. Наприклад, щодо зони для вигулу собак чи пікнікового відпочинку.

Коли є залучення людей на етапі проектування, вони відчувають багато в чому, що ця зона їхня і коли вони починають за нею стежити, то набагато спрощується експлуатація парку.

Говорячи про ремонти чи реконструкцію парку, відразу потрібно прораховувати соціально-економічну модель роботи парку — як це все буде експлуатуватися. Адже можна витратити багато коштів, але через певний час усе знову прийде в занепад і знову доведеться витрачати кошти на ремонти.

Для обговорення не лише розвитку парку, а й розвитку міста, вже зараз ми практикуємо створення офісів розвитку територій, регіонів. Тобто, місць, де постійно будуть обговорюватися якісь проекти та ініціативи. Це дозволить акумулювати зусилля і уникати якихось конфліктів там, де їх не повинно бути.

Наприклад, у Києві є багато прикладів, коли до розробки концепції парку залучали місцевих мешканців. Дуже важливо, щоб самі мешканці браи в цьому активну участь і дбали про це. Аби вони самі утворювали активності, а не брала у цьому участь міська адміністрація.

Важливо у процесі обговорення створити ту спільноту (умовно кажучи, «Громада парку» або «Друзі парку»), яка буде створювати такі активності.

У подальшому ж такі спільноти варто залучати не до етапу обговорення, а й до етапу виконання робіт.

НОВИНИ

18.01.2018
17.01.2018