Урок з посадовцями: До броварської гімназії завітала заступниця Міністра юстиції

Новини, Репортажі 15 Вер. 2017 р., 15:15 494

14 вересня до Броварів завітала заступниця Міністра юстиції  з питань державної реєстрації Олена Сукманова. Вона приїхала замість самого міністра, якого терміново викликали до генпрокурора. У рамках «гостин» пані Олена разом із начальником Головного територіального управління юстиції Київської області Олексієм Шевченком та керівницею апарату адміністрації РДА Катериною Прянішніковою відвідали урок правознавства у Броварській гімназії імені Степана Олійника.

Із місцевих високопосадовців були присутні заступниця міського голови Лариса Виноградова та завідуюча місцевого управління освіти і науки Аліна Музика.

Заняття проводили у форматі уроку-дискусії. Як розповіла директорка гімназії Ольга Козленко, таку модель навчання викладачка правознавства Катерина Литвиненко намагається застосовувати частіше, адже це допомагає учням засвоювати матеріал.

Урок, який відвідали гості, присвятили правомірності обшуків абітурієнтів під час складання ЗНО. Хоча правознавство й не викладають після 10-го класу, це заняття проводили з випускниками. «Ми запропонували одинадцятикласникам таку можливість, і всі охочі взяли участь в уроці», — розповідає директорка навчального закладу.

Під час заняття клас поділився на дві групи: тих, хто за перевірку абітурієнтів, та тих, хто такі дії вважає неправомірними. Окрім нормативно-правових актів, діти оперували й особистими емоціями. Одним із головних аргументів проти металошукачів було підвищення рівня «стресовості» ситуації для абітурієнтів. Олена Сукманова й Олексій Шевченко натомість запевнили учнів, що ЗНО — лише початок життєвих випробувань.

«Я вам можу сказати, що в житті ви будете складати ще стільки іспитів, що ЗНО здаватиметься найлегшим», — зазначила пані Олена. Вона також пояснила учням: «Неправомірною можна вважати перевірку, яка здійснювалася лише щодо вас, або ж, наприклад, перевіряли всіх, але обшук металошукачем здійснювала особа протилежної статі. У такому випадку абітурієнт має право відмовитися від перевірки і в той же момент написати скаргу на організаторів ЗНО, при цьому варто робити копію документа, аби мати докази на руках».

Зрештою, присутні дійшли згоди, що перевіряти абітурієнтів таки мають право, однак робити це потрібно відповідно до Закону і в інтересах самих дітей. А наприкінці уроку викладачка Катерина Петрівна зазначила: «Тепер зрозуміло, що підготовка учнів до стресових ситуацій — одне із завдань вчителів. На це ми з вами ще маємо цілий рік». 

«Добре мати можливість розпитати про цікаві тобі нюанси у фахівця, дізнатися щось «із перших рук». — розповів «Трибуні-Бровари» один із учнів Богдан Журба — Пані Олена мені сподобалася, вона розмовляла з нами на рівних, не було зверхності через те, що вона високопосадовець». 

Пані Сукманову урок теж порадував: «Це велике задоволення — почати ранок зі спілкування з дорослими розумними дітьми! Такі дискусії навчають, по-перше, формулювати свою точку зору. А це в житті надважливо. А, по-друге, не пасувати, якщо хтось вступає з вами в суперечку, відстоювати свою думку, навіть якщо завтра ви зрозумієте, що вона була неправильною».

Після уроку правознавства гості також зустрілися з аграріями міста та відвідали Броварський Центр надання адміністративних послуг.

P.S. У зв’язку із суспільним резонансом, який серед броварських батьків спричинило опитування школярів щодо їхнього літнього відпочинку, «Трибуна-Бровари» також запитала в замміністра юстиції, чи правомірними є такі дії. Олена Сукманова прокоментувала ситуацію так: «Мені мало відомо про це анкетування, але я вважаю, що якщо у дітей просто запитують, де вони відпочивали, у цьому нічого поганого немає. Вони й так усе один одному розповідають. А от питання, що стосуються коштів, і справді порушують права на конфіденційну інформацію. У такому випадку батькам варто відмовитися давати цю інформацію».  Зазначимо, що наше видання продовжить розслідування цієї теми в майбутніх публікаціях.

Фото — авторки

НОВИНИ

15.12.2017
14.12.2017
13.12.2017