Вкладники недобудови на Петлюри зустрілися з поліцією: для статті «Шахрайство» бракує матеріалів

Новини, Репортажі 13 Лип. 2017 р., 11:56 344

Представники групи інвесторів недобудованого будинку по вулиці Симона Петлюри, 21-Б, Броварської поліції та прокуратури будуть опрацьовувати наявні документи по справі, а 25 липня зберуться на засідання для підбиття проміжних підсумків.

Такий результат домовленостей між вкладниками коштів у недобудову та начальником Броварського управління поліції Олегом Янчинським під час робочої засідання 12 липня.

На зустріч із керівником міської поліції та його двома замами зібралося майже 100 чоловік (усього — близько 160 вкладників). Прийшли також депутати Броварської міської ради, які входять до робочої групи з вивчення ситуації Вадим Мутило, Лідія Сенько та Олег Шевчук.

Однією з найголовніших претензій, що звучала від вкладників — щодо трьох кримінальних проваджень, які відкриті в рамках цієї справи, затягується слідство, а з 2016 року – відколи була створена слідчо-оперативна група – слідство практично не просунулося у своїй роботі.

Як нагадав начальник Броварської поліції Олег Янчинський, за підсумками першого засідання робочої групи у міській раді, було домовлено, що депутатська група звернеться з офіційним листом до керівника Київської обласної поліції Дмитра Ценова, аби той призначив вести розслідування слідчим групи з Київської області. За словами Янчинського, напередодні у нього була телефонна розмова з секретарем міськради Петром Бабичем, під час якої була підтверджена домовленість про складання листа від міської ради на адресу Ценова.

А ось керівник слідчо-оперативної групи по цій справі Олександр Ткаченко повідомив, що нині слідча група не має можливості знайти такі установи чи організації, які б могли точно визначити — скільки коштів витрачено забудовниками на будівництво. Ускладнюється це і тим, що забудовники заявили, що вони втратили документацію (визначити, чи вона знищена чи схована, умисно чи ні, за словами поліції, неможливо). Саме ці фактори — відсутність суми витрачених коштів на будівництво та документації по будівництву, не дають, за словами поліції, можливості слідчо-оперативній групі підвести справу проти забудовників під статтю 190 КК України — «Шахрайство».

Дещо незрозумілою виявилася позиція вкладників. Так, один із керівників групи інвесторів Людмила Компанієць чомусь висловила переконання, що справу потрібно доводити до логічного кінця на місцевому рівні і не звертатися до обласних органів. Мотивувала пані Людмила тим, що на місцевому рівні є шанси, а в області справа «загубиться» і її ніхто не буде розглядати. «Ми тут будемо і бастувати, і добиватися, і дороги перекривати. А в області наші звернення загубляться і ніхто їх не буде розглядати», — наголосила пані Людмила.

Людмила Компанієць

Натомість інший лідер, Марія Бондар, висловила переконання, що задля позитивного результату треба не гребувати заявами та зверненнями і до органів влади обласного, і державного рівня. До речі, перед засіданням, за ініціативи пані Марії усі майже сотня вкладників підписали два звернення з проханням допомогти у розв’язанні ситуації — до одного з обласних депутатів та до Національного Антикорупційного бюро України (НАБУ).

Марія Бондар

Поставили вкладники до поліції і запитання — чому слідчі, яким навіть розкрили банківську таємницю по банківських рахунках забудовників, «не накопали на кілька кримінальних справ»? Як повідомили Олександр Ткаченко та Олег Янчинський, тих документів, які уціліли, недостатньо для передачі матеріалів у суд по статті «Шахрайство».

У підсумку було домовлено, що слідча група разом із представниками вкладників-інвесторів та прокуратури, два дні попрацює із документами, які є в наявності разом з відкритою банківською таємницею, а 25 липня відбудеться спільне засідання, на якому будуть представлені проміжні підсумки цієї перевірки.

Олег Янчинський та Олександр Ткаченко

Як розповів «Трибуні-Бровари» начальник Броварського управління поліції Олег Янчинський, серед документів, які зникли у забудовників, проектно-кошторисна документація, договори підряду, різні акти робіт. Без цієї документації неможливо висловити підозру забудовникам, а суд не може обрати навіть якогось запобіжного заходу фігурантам справи. Якоїсь кримінальної чи адміністративної відповідальності за те, що документи втрачені, не передбачено. Копій документів у Броварській міській раді, яка надавала дозвільні документи на будівництво, за словами Янчинського, немає.

«Для передачі справи в суд за статтею «Шахрайство» нам потрібно визначити, чи був у діях забудовників злий умисел. Для цього потрібно провести експертизу, аби визначити суму загальної вартості будівельних робіт. Треба зважити, що частина будинку побудована, частина — ні. У договорах вказано, що забудовники не побудують будинок за кошти інвесторів, а просто побудують. Це теж ускладнює роботу слідчій групі. Ми «перелопатили» увесь кримінальний кодекс України — зачепитися поки що немає за що», — розповів Янчинський.

Завершуючи зустріч інвестори висловили невдоволення не тільки тим, що справа повільно просувається, а й тим, що «в очах у осіб, які мають владу і наділені повноваженнями не видно ані співчуття, ані бажання працювати».

Наступна робоча зустріч запланована на 25 липня.

Довідка:

  • У2006 році ОП «Броварипромжитлобуд» розпочало будівництво багатоповерхового житлового будинку. Згідно підписаних договорів із майбутніми власниками квартир будівництво об’єкту мало завершитися у 2009 році. Близько 150 осіб придбали квартири в цьому будинку, а згідно проекту будівництва в будинку мала б бути всього 301 квартира.
  • Наприкінці осені 2007 року згідно договору № 1807 купівлі-продажу майнових прав на об’єкт незавершеного будівництва готовністю 6%, перейшли до ТОВ «Північзахідтрансбуд», яке очолював на той час Олександр Череп.
  • 5 квітня 2017 року Броварський міськрайонний суд ухвалив рішення визнати цей договір купівлі-продажу об'єкту незавершеного будівництва недійсним.
  • 13 травня колегія суддів судової палати в цивільних справах апеляційного суду Київської області розглянула апеляційну скаргу ТОВ «Північзахідтрансбуд» на рішення Броварського міськрайонного суду та призначила засідання суду апеляційної інстанції на 20 липня 2017 року о 09:45 в приміщенні апеляційного суду Київської області.

 

НОВИНИ

11.12.2017
10.12.2017
09.12.2017
08.12.2017