Єднаючи покоління: «Каприз» здобув перше місце на Міжнародному фестивалі!

Новини, Репортажі 06 Лют. 2017 р., 10:07 304

 4 лютого у Києві у Палаці культури «Росток» відбувся Міжнародний фестиваль-конкурс «Moment of Glory».

Загалом фестиваль об’єднав творчі колективи у трьох жанрах: вокальний, хореографічний та інструментальний.

У жанрі танцю, де взяв участь Зразковий хореографічний колектив «Каприз», конкурс загалом зібрав талантів з усієї України — Хмельницького, Закарпаття, Сум, Полтави та інших міст і регіонів. Відзначимо, що багато колективних та індивідуальних номерів представили таланти з Донецької та Луганської областей, які зараз тимчасово проживають «по цей бік фронту», тобто на українській території. Деякі гурти навіть добиралися до столиці через окуповану територію.

Статус Міжнародного фестиваль-конкурс отримав тому, що на ньому були представлені творчі роботи гуртів із Білорусі, а саме з Брянську.

У конкурсі взяли участь різні вікові категорії, починаючи від 7 років. Були тут і зовсім маленькі таланти і виконавці старшого віку.

Одним із найяскравіших номерів став виступ хореографічного ансамблю «Сюжет» (художній керівник Катерина Шевченко). Колектив народився у Луганську, але через трагічні події на Донбасі, переселився у інше місто, Сєверодонецьк, який знаходиться на «українській» території. «Діти війни» представили композицію «Жди меня».

За режисерською постановкою, у центрі танцює закохана пара — хлопчик і дівчинка у колі дівчаток, звучить пісня на слова Костянтина Симонова «Жди меня, и я вернусь».

Тематика від дітей, які стали переселенцями, так близька до сьогодення на сході країни, слова пісні: «Жди, когда снега метут, Жди, когда жара, Жди, когда других не ждут, Позабыв вчера», — усе це справило на журі та на глядачів неабияке враження.

Дитячий колектив з Донбасу також, як і наші земляки, здобув у своїй категорії перше місце.

[Not a valid template]

Відразу після ансамблю «Сюжет» на сцену вийшов «Каприз», який представив художню композицію «Щедрий вечір» за мотивами Миколи Васильовича Гоголя «Ніч перед Різдвом». Броварські таланти через танець «розповіли» вічну історію Оксани і Вакули та черевичків, що їх «сама цариця носила». Головних героїв зіграли Наталя Гриценко та Андрій Скуратов. Також до композиції «Щедрий вечір» було введено батьків дітей, які виступають у гурті.

[Not a valid template]

Вже пізніше, повертаючись з фестивалю, учасники колективу зізнавалися, що дуже хвилювалися перед виступом. На сцені ж колектив творив впевнено і яскраво.

Судді, а це директор фестивалю Ірина Мілевська, директор студії звукозапису «Chess-Records» Ярослав Степанков, народний артист України Валерій Титаренко, завідувач відділу культури Всеукраїнської газети «Молодь України» Леся Самійленко, радилися довго.

У цей час один із членів журі, засновник та соліст балету «А-6» ADAM MC, розважав маленьких учасників конкурсу танцювальними номерами та конкурсами.

Зрештою, було визначено: серед переможців і наші земляки — Зразковий хореографічний колектив «Каприз»!

Колектив «Каприз» та ADAM MC

Уже коли гурт повертався додому, його учасники розповіли, що за роки існування «Каприз» став не просто колективом, а цілою великою сім’єю. Спочатку у гурті виступали маленькі діти, потім до них почали приєднуватися молодші братики та сестрички. А далі, за ініціативи художнього керівника Світлани Маринич, у танцювальні композиції «Капризу» були введені мами діток. Тож хореографічний ансамбль об’єднав в собі відразу двоє поколінь. Навіть є матусі, у яких уже по двоє діток відвідують «Каприз».

Вітаємо талантів обох поколінь та керівництво з перемогою!

НОВИНИ

17.01.2018
16.01.2018