З травня броварчан штрафуватимуть за безквитковий проїзд у маршрутках

Новини, Репортажі 22 Лют. 2017 р., 20:49 754

З травня 2017 року наберуть чинності правки до закону, де частина контролюючих функцій за пасажирськими перевезеннями перейдуть до органів місцевого самоуправління.

Така інформація була озвучена 22 лютого під час засідання робочої групи з питання пасажирських перевезень від представника юридичного відділу міської ради (керівник відділу Альбіна Баба-Мірзоєва була відсутня з об’єктивних причин).

Інформація доволі важлива, зважаючи на те, що досі у Броварах немає служби контролерів з перевірки квитків у пасажирів. Зокрема, ніхто з членів робочої групи не зміг дати чіткої відповіді, кому ж належить цей сектор роботи. Чи то має за квитками слідкувати поліція чи самі перевізники? Не було зрозуміло, за чим самим мають слідкувати контролери: за тим, чи їде пасажир з квитком або без нього чи за продажем їх водієм або кондуктором.

Юрист Броварської міської ради

Директор компанії «Автосоюз» Сергій Возняк запропонував дочекатися травня, коли будуть організовані служби, які виконуватимуть функції контролерів і які підпорядковуватимуться органам міської влади. Штрафи за безквиткові проїзди на приміських рейсах, за словами юристів міської ради, підуть до місцевого бюджету обласного значення.

Крім того, під час засідання були обговорені питання відшкодування витрат для перевезення зі знижками для школярів, ідеї впровадження електронного квитка, питання визначення кількості потоку пільговиків та створення комунального транспорту. Однак, замість конкретних пропозицій чи ініціатив по вирішенню цих питань, начальник управління економіки Микола Загуменний весь час спрямовував хід засідання в русло лише обговорення проблем, не даючи іншим членам робочої групи з числа депутатів та активістів ухвалити якесь конкретне рішення.

Не дивно, що один із членів робочої групи, депутат міської ради Олег Берестовий у розмові з міським головою Ігорем Сапожком відверто назвав поведінку чиновників під час засідання «цирком». «Зараз засідання перетворилося на суцільний цирк. На першому засіданні все було організовано, друге було конструктивним і були озвучені певні домовленості. Зараз все перекрутили і від ідей відмовляються. Вже електронні квитки на маршрутках встановлювати не хочуть», — сказав Олег Берестовий. При цьому депутат Леонід Черепейнік, який стояв поруч, тут же зазначив: «Не хочуть, щоб правда сплила, скільки пільговиків у день перевозять».

На рівні обговорення були озвучені питання:

Щодо відшкодування витрат для перевезення зі знижками для школярів. Дане протокольне доручення управлінню освіти провести моніторинг по інших містах, як там впроваджуються подібні програми.

Щодо впровадження електронного квитка. Перевізники заявили, що це поки що може бути лише мрією. На їх переконання потрібно дочекатися поки таку інновацію втілять великі міста, і лише потім аналізувати, як це реалізовувати у Броварах. До того ж підприємці пожалілися, що пристрої для електронних квитків зараз коштують дорого і вони не готові витрачати кошти на їх придбання.

Щодо визначення кількості потоку пільговиків. Перевізники запропонували систему, яка діяла колись на рівні району: пенсіонерам чи людям з інвалідністю надавали певну кількість на місяць безкоштовних талонів і ті розраховувалися за поїздки талонами. У такий спосіб можна було чітко визначити скільки пільговиків проїжджає за місяць, а талони передавалися до управління соцзахисту або виконкому і за них місцева влада відшкодовувала кошти.

Попри те, що такі ідеї звучали ще на попередньому засіданні, начальник управління економіки Микола Загуменний знову не запропонував конкретних кроків щодо реалізації такої системи в життя, а переніс розгляд питання на наступне засідання.

Микола Загуменний

Щодо створення комунального транспорту. За словами чиновників,ідея хороша, але несе великі збитки, а тому поки що її реалізація відкладається.

Активісти та депутати запропонували, принаймні, визначити, яке навантаження буде на міський бюджет, якщо закупити для вже готового підприємства з десяток автобусів. І знову начальник управління економіки лише пообіцяв провести такі розрахунки і «перейти до конкретики за тиждень».

Влучну характеристику зустрічі дав депутат Броварської міської ради Валерій Іваненко: «Враження від зустрічі — жодних. Аби поговорити. Ніяких конкретних рішень, які були би на користь громади, ухвалено не було.

Чим завтра займатиметься робоча група — невідомо. Прозвучало слушне питання про комунальний транспорт. Але, якщо цим займатися серйозно, треба уже завтра робити якісь розрахунки, обґрунтування тощо. А наразі були лише озвучені питання, які звучали на минулому засіданні».

 

НОВИНИ

18.01.2018
17.01.2018