За відсутності начальника відділу культури Броварської РДА сесія райради визнала її роботу незадовільною

Першою несподіванкою нинішньої сесії став розгляд питання затвердження Програми соціально-економічного розвитку Броварського району на 2017 рік. Це вже не перша спроба її ухвалити.

Нагадаємо, що програму, яка є головним орієнтиром для розвитку району, розробляє райдержадміністрація, розглядають депутатські комісії та президія і далі виноситься на сесію. Програму доповідав перший заступник голови Броварської РДА Руслан Лук’яненко. Він, зокрема, сказав, що всі зауваження від комісій, від президії райради були враховані та внесені в документ.

Ніяких зауважень по суті програми, ніяких пропозицій чи доповнень по суті не було. Депутат Ірина Столяр (фракція «Свобода») виголосила намір фракції не голосувати, оскільки ні вона, ні інші депутати не отримали остаточний – правлений – варіант Програми. Аргумент Руслана Лук’яненка, що він здав цей варіант в канцелярію райради напередодні, тобто 7 червня, не був взятий до уваги керівництвом ради та депутатами. Без подальшого обговорення питання одразу було поставлене на голосування. У результаті за затвердження документу  проголосували лише 7 депутатів, троє були проти, і 17 депутатів утрималися.

При цьому слід зазначити, що практично всі депутатські комісії після обговорення та внесення змін схвалили Програму до розгляду на сесії. Тим не менше, її не затвердили.

Багато в чому показовим став розгляд  питання «Про хід виконання Програми розвитку галузі культури Броварського району на 2017—2020 роки». Ось тут і сталася історична подія. Вперше, принаймні за останні два скликання райради, було проголосоване рішення про визнання незадовільною роботу посадовця районного рівня. У даному випадку йдеться про начальника відділу культури Броварської РДА  Тетяну Сокаль. Пропозицію поставити саме таку оцінку її роботі вніс на сесію голова райради Сергій Гришко, чиє критичне ставлення до пані Сокаль відоме давно і багатьом.

Перед голосуванням він запропонував передивитися депутатам заздалегідь підготовлений набір відеослайдів, який показує непривабливий, а часом і занедбаний стан закладів культури у деяких селах району. Зокрема, у Пухівці, Богданівці, хуторі «Зоря» тощо. При цьому, слід нагадати, що самої Тетяни Сокаль на сесії не було, вона перебуває у відпустці, і не могла фізично виступити зі звітом, хоча так у порядку денному питання не стояло взагалі. До того ж варто враховувати, що на своїй посаді вона працює з лютого минулого року.

Далі ж практично без ніякого обговорення депутати проголосували за пропозицію голови райради, яка, до речі, напередодні жодною комісією не розглядалася, — визнати роботу начальника відділу культури незадовільною. За це рішення віддали свої голоси 22  депутати, 6 чоловік утрималися, не брали участь у голосуванні – 2.

І в той же час сесія 28-ма голосами визнала позитивним хід виконання програми розвитку галузі культури Броварського району на 2017 – 2020 роки. Незадовільна оцінка начальнику відділу і водночас схвалення Програми.

Відсутність депутата Володимира Щиголя, який був змушений достроково залишити сесійну залу через сімейні обставини (померла близька йому людина), не зупинила депутатів від прийняття важливого рішення стосовно нього, не вислухавши при цьому самого пана Щиголя. Йдеться про запит фракції «Батьківщина» розглянути колективне звернення районного Центру первинної медико-санітарної допомоги (ЦПМСД) зі скаргою на роботу в якості адвоката Володимира Щиголя. Сам лист зачитувала заступник голови райради Анна Гоголіна. В ньому йдеться про те, що, як стверджують підписанти звернення, пан Щиголь порушує адвокатську етику, веде себе зверхньо, допускає грубість у висловлюваннях тощо.

Пропозицію депутата Павла Іваненка, що було б цілком логічним перенести розгляд цього питання, аби зробити це в присутності колеги Щиголя, аби сесія могла вислухати й іншу точку зору, тобто вислухала позицію самого Володимира Щиголя, решта депутатів не підтримала. І, не дивлячись на те, що в розділі «Різне» результативні рішення не приймаються, Броварська райрада проголосувала за те, щоб направити звернення колективу ЦПМСД на розгляд кваліфікаційної комісії адвокатів.

…Загалом 28-а сесія Броварської райради розглянула більше 40 питань.

Анатолій Гаркуша 

НОВИНИ

15.12.2017
14.12.2017
13.12.2017
12.12.2017