Засідання Громадської ради: кудись «зникли» підручники для інклюзивної освіти та комп’ютери

Новини, Репортажі 29 Бер. 2017 р., 14:26 384

28 березня відбулося засідання Громадської ради при Управлінні освіти і науки.

Підручники для інклюзивної освіти: область видала – у школах нема

Як розповів голова Громадської ради Ігор Романенко, йому надійшла офіційна відповідь з Департаменту освіти і науки Київської облдержадміністрації на запит щодо забезпечення підручниками дітей з особливими освітніми потребами. Підручники для Броварського Управління освіти і науки для інклюзивної освіти видані у повному обсязі.

Така інформація дещо спантеличила членів Громадської ради, оскільки раніше Управління освіти Броварів заявляло про те, що має лише один комплект підручників.

Пан Романенко зазначив, що за відповіддю КОДА, спеціальні видання підручників (за нозологіями) «видані учням, яким на підставі висновків міської психолого-медико-педагогічної комісії рекомендоване інклюзивне навчання в загальноосвітніх навчальних закладах за індивідуальною програмою навчання».

«Можливо, вони передані Броварському Управлінню освіти або лежать в резервному фонді?», — висловили припущення члени ради. Учасники засідання дійшли згоди про те, що потрібно подати заявку в місцеве Управління освіти і науки на отримання підручників для дітей з особливими потребами безкоштовно.

«Може я в інших Броварах живу?»

Також учасники засідання прокоментували деякі вислови Міністра освіти і науки України Лілії Гриневич на Міжнародному конгресі «Освіта Київщини в європейському вимірі». Зокрема, Ігор Романенко звернув увагу на слова Міністра про те, що Бровари є одним з найкращих міст країни за рівнем якості та фінансування освіти. «Може я в інших Броварах живу?», — напівжартома зауважив Романенко. Голова Громадської ради (а за сумісництвом голова Асоціації батьків міста) акцентував на тому, що видатки на капітальні ремонти навчальних закладів йдуть з місцевого бюджету, а всі ремонти по групах, класах, та близько 90% у коридорах — за кошти батьків.

Романенко не залишив без уваги і таку проблему як закупівля миючих засобів для шкіл. Нагадаємо, під час оперативної наради 23 січня міський голова Ігор Сапожко заявив, що за збирання грошей з батьків на миючі засоби, звільнятимуть керівників навчальних закладів, оскільки необхідні кошти закладені в міському бюджеті. «До сьогодні миючі засоби закуповуються за кошти батьків. Ніхто по факту грошей на це не виділяє. Пояснення звучать, що тривають конкурси на закупівлі. Можливо, потрібно було зазначити, що з наступного навчального року закуповуватимуться миючі засоби у повному обсязі, а до кінця поточного, батьки, закуповуйте самі? Адже вийшло так, що голів батьківських комітетів поставили в незрозумілу позу. Говориться одне, а робиться зовсім інше», — розповів Романенко.

Дещо в іронічній формі голова Громадської ради запропонував міському голові Ігорю Сапожку звільнити керівників усіх навчальних закладів міста: «Якщо пообіцяв на оперативній нараді це зробити, нехай тоді виконує. По факту миючі засоби продовжують закуповуватися за кошти батьків, а батьківські комітети поставлені в дурне становище, оскільки була заява, що всі засоби купуватимуться за бюджетні кошти».

У коментарі «Трибуні-Бровари» пан Романенко розповів суть проблеми із закупівлями миючих засобів. Управління освіти може закупляти через електронну систему «Прозорро» лише ті засоби, які мають гриф «Рекомендовано для використання в закладах освіти або дитячих закладах». Зазвичай, ці засоби, які йдуть у формі таблеток для посудомийних машин, але в такі машини неможливо поставити великі каструлі, тож доводиться використовувати рідкі миючі засоби. Тож і доводиться частину засобів (це, в основному, рідкі) закуповувати батькам.

«Потрібно, щоб міський голова сказав правду про те, що частина засобів закуповуватиметься за бюджетні кошти, а частина — за кошти батьків. Перейти повністю на закупівлі миючих засобів за бюджетні кошти цілком можливо, але цим потрібно займатися. Фахівцям Управління освіти потрібно приділити більшу увагу і готувати відповідні тендерні пропозиції», — наголосив Романенко.

Якщо ж батькам зараз припинити купувати миючі засоби, то це загрожує, за словами Романенка, антисанітарним колапсом.

А де комп’ютери?

Члени громадської ради звернули увагу, що ще в минулому році Управлінням освіти було заявлено про закупівлю для навчальних закладів Броварів комп’ютерної техніки, але по факту вони не надійшли. Так, у деякі садочки та школи мали надійти по 2-3 комп’ютери, в гімназію імені Степана Олійника і — 13 ноутбуків, в ЗОШ №3 — 2 ноутбуки та 11 комп’ютерів, в ЗОШ №1 завезли лише комп’ютери, але ноутбуків ще немає, в ЗОШ № 2 — не поступило ще 2 ноутбуки.

«Закупівлі здійснені ще в 2016 році, але щось їх везуть і ніяк не довезуть. Може вони десь на складі перебувають і їх не можуть розвести? Я б уже погодився сам їх розвести. Бо виходить якась ганьба!», — сказав Романенко.

Підсумовуючи засідання, члени Громадської ради дійшли висновку повторно звернутися до Управління освіти і міського голови щодо необхідності проведення розширеної наради для обговорення актуальних проблем.

Наступне засідання відбудеться 25 квітня.

НОВИНИ

11.12.2017
10.12.2017
09.12.2017
08.12.2017