Спеціалісти з кібербезпеки викрили розгалужену міжрегіональну мережу інтернет-агітаторів,  що поширювали в соцмережах заклики до зміни меж території України і насильницького захоплення влади в країні. Серед них був і броварчанин. Інтернет-агітаторами керували куратори з Росії, повідомляє прес-служба СБУ.

«Під час обшуків за місцем проживання викритої ворожої агентури, правоохоронці виявили комп’ютерну техніку та засоби зв’язку з доказами протиправної діяльності», – йдеться в повідомленні.

Закарпаття

Так, на Закарпатті викрито посадовця місцевого підрозділу Держслужби з надзвичайних ситуацій, який закликав до порушення територіальної цілісності української держави.

«Свої «публікації» він розміщував у соціальних мережах. Ініційована СБУ лінгвістична експертиза підтвердила факти незаконних дій», – наголошують у спецслужбі.

Уточнюється, що слідчі органів безпеки вже повідомили зловмисникові про підозру за ч. 1 ст. 110 (посягання на територіальну цілісність і недоторканність України) Кримінального кодексу України.

Бровари та Одещина

Крім того, в Київській області заблоковано протиправну діяльність жителя Броварів, який використовував соцмережі для пропаганди агресивної війни, а на Одещині викрили агента ворожої мережі, який агітував за зміни меж території України та захоплення влади.

«Свій контент він поширював через інтернет-ресурси, підконтрольні ватажкам незаконних збройних формувань так званих Л/ДНР», – повідомляють правоохоронці.

Львівщина

У Львівській області викрито інтернет-агітатора, який напередодні святкування Дня хрещення Київської Русі поширював деструктивний контент, зміст якого порушував рівноправність громадян і міг призвести до дестабілізації суспільно-політичної обстановки в регіоні.

Вінничина

У Вінницькій області було викрито місцевого жителя, який адміністрував декілька антиукраїнських угруповань в одній із соціальних мереж. Агітатор закликав до насильницької зміни влади і порушення територіальної цілісності України.

«СБУ продовжує системну роботу щодо запобігання загрозам безпеці держави від інформаційно-підривної діяльності іноземних спецслужб», – резюмують у спецслужбі.

ФОТО – СБУ

Читайте також:

  1. Іграшковий сепаратизм. Як у броварському «Епіцентрі» боролися з «російськими УРАЛами»

  2. У начальника поліції поцікавляться — чому у Броварах за пенсією ходять з російськими прапорами

  3. Концерт «Кроликів» у Броварах скасовано, їх звинувачують в українофобії

  4. Посягання на територіальну цілісність. За карту України «без Донбасу і Криму» відкрито провадження