Сьогодні, 21 листопада, набрав сили закон, який запроваджує штрафи за перебування в громадських спорудах і транспорті без одягнутих засобів індивідуального захисту.

Нагадаємо, документ передбачає штраф за відсутність маски у фізичних осіб у розмірі від 170 до 255 грн. При цьому штраф правоохоронці зможуть накладати на місці, а не стягувати через суд.

«Перебування в громадських будинках, спорудах, громадському транспорті під час дії карантину без вдягнутих засобів індивідуального захисту, зокрема респіраторів або захисних масок, що закривають ніс та рот, у тому числі виготовлених самостійно, — тягне за собою накладення штрафу від десяти до п’ятнадцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян», – вказано в змінах до закону.

За законопроєкт Верховна Рада України проголосувала 6 листопада. А 19 числа стало відомо, що президент Володимир Зеленський підписав документ.

Учора в поліції повідомили, що працюватимуть профілактично. «Відповідно до нововведень, поліцейські тепер можуть не лише складати адміністративні протоколи за порушення карантину, а й на місці виносити рішення стосовно фізичних осіб, котрі перебувають у громадських будівлях чи транспорті без вдягнутих масок або респіраторів. Але першочергово поліцейські діятимуть превентивно, тобто спершу зроблять зауваження. І лише у випадку відмови будуть документувати дії правопорушника», – роз’яснив очільник Нацполіції Ігор Клименко.

Зазначимо, під час весняного карантину уряд уже забороняв українцям перебувати в громадських місцях без маски. Але тепер це буде закріплено на законодавчому рівні.

«Раніше складений протокол передавали в суд, і суд вже вирішував накладати чи не накладати штраф. Зараз працюватиме механізм, як у разі порушення правил дорожнього руху», – зауважив міністр охорони здоров’я Максим Степанов.

Читайте також

  1. За неносіння маски тепер штрафуватимуть на місці і без суду
  2. Маски на заняттях не обов’язкові, або Які рекомендації затвердили для закладів освіти
  3. Чи захищає від хвороб хірургічна маска?