Броварський міськрайонний суд Київської області закрив справу Кирила Баріхашвілі, якого звинувачували в підпалі автомобіля водія проєкту журналістських розслідувань «Схеми: корупція в деталях» Бориса Мазура. Про це 14-го червня повідомило «Радіо Свобода».

Суддя Тетяна Василенко задовольнила клопотання захисту Кирила Баріхашвілі про закриття кримінального провадження через «порушення термінів продовження досудового розслідування» ще 11-го червня.

Адвокати обвинуваченого заявили, що слідство не дотримало термінів продовження досудового розслідування в справі. Мовляв, підозру Баріхашвілі склали 26-го серпня, тому термін сплив ще 26-го жовтня 2020 року. Прокуратура натомість склала постанову про продовження строків розслідування 27-го жовтня 2020 року, чим, на думку адвокатів, порушила законодавство.

Присутні прокурори зазначили, що терміни досудового розслідування рахуються з моменту вручення підозри. Оскільки підозру вручили 27 серпня, то вказаного адвокатами порушення не було. Вони також вважають, що захист мав достатньо часу під час проведення розслідування та ознайомлення з матеріалами справи, щоб висловити свою позицію, а не подавати клопотання про закриття через порушення строків досудового розслідування вже на етапі судових засідань.

Позицію обвинувачення підтримала Оксана Максименюк – керівниця юридичного напрямку Інституту розвитку регіональної преси, яка представляє журналістів у цій справі. Вона також нагадала, що наразі до суду передали матеріали справи, які стосуються лише одного із виконавців підпалу.

«За нашою інформацією, у слідства й досі немає версій та думок, хто міг бути замовником або хоча б організатором підпалу. Тому хоч розслідування щодо одного виконавця завершене та передане до суду, але за десять місяців слідству не вдалось поки повністю розкрити цей злочин», – розповіла вона.

Прокуратура та адвокати журналістів із рішенням суду не погоджуються та планують оскаржувати його в апеляції.

Що відомо про підпал автомобіля

Нагадаємо, що в серпні 2020 року в Броварах невідомі спалили автомобіль водію проєкту журналістських розслідувань «Схеми». Це трапилося під його будинком у Броварах на вул. Олімпійській вночі о пів на першу. Машина відновленню не підлягає. Перед займанням автомобіля очевидці чули «хлопок».

Йдеться про автівку, на якій журналісти протягом чотирьох років знімали свої матеріали та яка постійно була в кадрі.

З’явилось відео моменту підпалу авто журналістів «Схем»

Кирила Баріхашвілі, якого підозрюють у підпалі автомобіля, затримали 26-го серпня. Згодом його взяли під варту. Він вийшов під заставу менше ніж за тиждень. Свою провину чоловік заперечує. Також відомо, що правоохоронці розшукують ще двох чоловіків, яких підозрюють у підпалі авто.

ФОТО – Радіо «Свобода», прокуратура Київщини

Читайте також:

  1. Вночі на Торгмаші згорів легковик журналістів «Схем». ФОТО
  2. З’явилось відео моменту підпалу авто журналістів «Схем»
  3. Умисне знищення: поліція відкрила провадження через пожежу в авто журналістів «Схем»
  4. Поліція затримала підозрюваного в підпалі авто журналістів «Схем». ФОТО

  5. У Броварах судитимуть чоловіка за підпал автівки журналіста. ФОТО