Верховна Рада ухвалила в другому читанні проєкт закону №4355, який прирівнює цифрові паспорти у додатку «Дія» до їх пластикового чи паперового аналога. Проєкт закону в другому читанні підтримали 302 народних депутати. Про це повідомляється на офіційному вебпорталі парламенту України.

Згідно із законопроєктом, цифровий паспорт громадянина України та цифровий паспорт для виїзду за кордон у додатку «Дія» матимуть таку ж юридичну силу, як їхні пластикові чи паперові аналоги. Крім того, з 23 серпня 2021 року приймати їх зобов’яжуть кожну організацію.

Зазначається, що прийняття законопроєкту забезпечить можливість безперешкодного використання громадянами України електронного паспорта для виїзду за кордон.

«Вже з 23 серпня 2021 українцям достатньо буде мати з собою цифровий паспорт у смартфоні для будь-якої життєвої ситуації. І користувачі «Дії» більше не стикатимуться з ситуаціями, коли цифровий паспорт не приймають», — зазначили у відомстві.

Віцепрем’єр-міністр, міністр цифрової трансформації Михайло Федоров на своїй сторінці у Фейсбуці повідомив, що Україна стала першою країною у світі, де цифрові паспорти прирівняли до паперових та пластикових.

Колаж – Андрій Захарченко

Читайте також:

  1. Повідомив про хабар – отримай 10%: в Україні з’явиться Єдиний портал повідомлень про корупцію

  2. Українці перейдуть на електронні трудові книжки. Президент підписав закон

  3. Як записатись на вакцинацію проти COVID-19? Алгоритм дій. ВІДЕО

  4. Електронні журнали і щоденники: що чекає українські школи