26-го листопада в Броварах на честь загиблих у російсько-українській війні жінок-воїнів  висадили пам’ятну алею. Бровари став шостим містом, де висадили Алею пам’яті жінок, які загинули у ході військового конфлікту на Донбасі.

Алею пам’яті з 16 яблунь Недзведського висадили в парку «Перемога» неподалік «мушлі».   Організатором створення таких алей у Краматорську, Києві, Львові, Черкасах, Житомирі, а тепер уже і в Броварах, виступив «Жіночий ветеранський рух».

Наразі це була друга спроба висадити алею у броварському парку. Першу спробу через погіршення погодних умов організатори перенесли на невизначений термін.

За тиждень до відкриття Алеї на території парку, вже зробили підготовчі роботи – встановили таблички з іменами загиблих військовослужбовиць.

«Мамо, не плач, я розквітну весною»

«16 декоративних яблунь Недзведського – це пам’ять про дівчат, які віддали найцінніше – життя за свободу і мир в Україні. Вони будуть зеленіти та квітнути, як квітла кожна з них. Для увічнення пам’яті про сучасних Героїнь. Біля кожного дерева стоїть меморіальна табличка з іменем кожної дівчини, жінки, які загинули на сході, та написом «Мамо, не плач, я розквітну весною», – промовила на відкритті алеї голова ГО «Жіночий ветеранський рух» Андріана Арехта.

Андріана Арехта – голова ГО «Жіночий ветеранський рух»

Членкині організації, ветеранки АТО Юлія Кірілова, Катерина Приймак та Ірина Цвіла також сказали теплі й водночас сумні слова про загиблих дівчат, про ці яблуні, про війну.

Ірина Цвіла – броварчанка, ветеранка АТО, членкиня ГО «Жіночий ветеранський рух»

«Наш обов‘язок шанувати пам‘ять наших захисників та захисниць. Ці жінки зробили свій сміливий вибір, вони пішли захищати свою землю та свій народ і загинули за Україну. Вічна їм пам‘ять та пошана», – промовив заступник міністра в справах ветеранів України Олександр Терещенко.

Також на заході були присутні: броварський міський голова Ігор Сапожко, голова громадської організації «Всеукраїнське об’єднання воїнів «Асоціація воїнів АТО «Київська Русь» Олександр Чекмаз, депутати БМР, ветерани АТО та інші.

Кожен охочий міг узяти участь у висадженні 16-ти яблунь Недзведського.

Пам’ятна табличка на алеї містить QR-код, за яким можна подивитися перший сезон документального проєкту «Жінки, які загинули за Україну», створений ГО «Жіночий ветеранський рух» та Українським інститутом національної пам’яті.

Настоятель Храму Покрови Пресвятої Богородиці, протоієрей Михаїл Лесюк провів панахиду за загиблими. А після висадження алеї біля кожного деревця присутні поклали квіти, перев’язані жовто-блакитною стрічкою.

Фото – Андрій Захарченко

Читайте також:

  1. Друга спроба: у Броварах висадять Алею пам’яті загиблим жінкам у російсько-українській війні

  2. Заявки на матеріальну допомогу бійцям АТО прийматимуть до 27 листопада – КОДА

  3. Учасникам АТО/ООС та членам сімей загиблих виплатять допомогу до Дня захисника

  4. Санаторії, що надають психологічну допомогу учасникам революції та війни. ПЕРЕЛІК