У Броварах протягом останніх 4 років на підтримку ОСББ витратили з бюджету громади близько 37 млн грн

0

Про це сьогодні на засіданні «комунальної» комісії розповіла начальниця УБЖКГІТ Світлана Решетова. Так у «Звіті про виконання Програми підтримки об’єднань співвласників багатоквартирних будинків та житлово-будівельних кооперативів Броварської МТГ на 2021-2025» зазначені щорічні витрати.

2021 рік

Програмою скористались 11 ОСББ, 1 ОК (обслуговуючий кооператив, – ред.) та 2 ЖБК на загальну суму 11 млн 028 тис. 670 грн. Найбільше коштів однією сумою витратили на  капітальний ремонт покрівлі житлового будинку № 2 по бульв. Незалежності – 1 млн 849 тис. 100 грн (ОСББ «Відродження 219»).

2022 рік

Програмою скористались  6 ОСББ на загальну суму 1 млн 780 тис. 390 грн. Найбільше – 688 тис. грн – на капремонт ліфтів у будинку №261-А (під’їзди №1, №2) по вул. Київській (ОСББ «Київська 261-А»).

2023 рік

До програми долучились 17 ОСББ та 2 ЖБК. Загальна сума підтримки склала 8 млн 653 тис. 760 грн. Переважна кількість витрат планувалась на ремонт підвальних приміщень під найпростіші укриття. Найбільше коштів спрямували на капітальний ремонт шатрового даху багатоквартирного будинку №7-А по вул. Лагунової Марії, – 2 млн 724 тис. 720 грн (ЖБК «Ювілейний»)

2024 рік

14 ОСББ отримали кошти за програмою підтримки на загальну суму 9 млн 186 тис. 440 грн. Найбільше потребувало ОСББ «Грушевського 17Б» –на капремонт частини вимощення та зовнішнього водовідведення навколо житлового будинку. Ну цю потребу виділили 1 млн 471 тис. 440 грн. А ще тому ж ОСББ виділили 914 тис. грн на капремонт м’якої покрівлі.

2025 рік

10 ОСББ звернулись по допомогу за програмою підтримки на загальну суму 6 млн 122 тис. 430 грн. Із них 2 млн грн витратили на капремонт зовнішніх електромереж із наповнення ТП для забезпечення утримання та експлуатації багатоквартирних будинків по вул. Київській, 261, 261-А (ОСББ  «Київська-261», ОСББ «Київська, 261-А»).

На бюджетних слуханнях Решетова повідомляла, що на 2026 рік попередньо закладають на фінансування програми підтримки ОСББ 4 млн грн. Ця сума формувалась із потреб об’єднань, які не встигли освоїти кошти у 2025-му і продовжать роботи у 2026 році.

Тоді ж комунальниця зазначила, що основні проблеми, з якими звертаються ОСББ і які потребують фінансування з місцевого бюджету, це – капітальні ремонти покрівель, електрообладнання котелень і ремонт ліфтів. На 2026 рік передбачено новий захід, який також фінансуватимуть – ремонт внутрішніх електричних мереж.

Нагадаємо, про те, як у Броварах взяти участь у програмі підтримки ОСББ та ЖБК у 2026 році, ми писали ТУТ 

На фото – ОСББ «Незалежності, 17»

Читайте також:

  1. На генератори, інвертори, акумулятори та інше Броварська громада частково компенсує ОСББ понад 376 тис. грн

  2. Громадяни, ОСББ та ЖБК можуть придбати електрогенеруюче обладнання за пільговими кредитами

  3. У будинках ОСББ та ЖБК місто допоможе з капремонтами: де, що та скільки

  4. Теплові насоси та сонячні панелі ОСББ може встановити за рахунок грантів

Залиште відповідь

Exit mobile version