У парку «Перемога» чиновники запланували збудувати 72-метрову щоглу, на якій майорітиме синьо-жовтий український прапор. Таке рішення сьогодні, під час 2-ої позачергової сесії ради Броварської ОТГ, підтримала більшість депутатів – 26. Із бюджету громади на проєктування заклали 700 тис. грн. Кошти на будівництво виділятимуть із бюджету Київської області. Щогла з прапором має стати третім таким об’єктом в Україні.

Як розповіла під час сьогоднішніх засідань постійних депутатських комісій і сесії ради Броварської ОТГ керівниця УБЖКГІТ Світлана Решетова, проєкт ініційований Київською обласною державною адміністрацією за підтримки Офісу президента України.

Фінансування будівництва, зі слів чиновниці, здійснюватиметься з джерел ініціаторів. Громада же витратиться лише на проєктування, а також проведення геологічних і геодезичних вишукувань. На такі потреби закладають 700 тис. грн. Світлана Решетова зазначає, що сума приблизна, обсяг використаних коштів може виявитися ще меншим.

Під час засідання 2-ої позачергової сесії ради Броварської ОТГ

Проєкт розроблятиме той самий виконавець, що проєктував флагшток у Дніпрі. Мовляв, він має досвід і знає специфіку таких об’єктів, є компетентним  у цій справі.

Зі слів Світлани Решетової, для встановлення в парку «Перемога» щогли з прапором розглядають дві локації:

  • поблизу скейтпарку;
  • на танцювальному полі за танком.

Окрім того, як зазначила керівниця управління, у межах будівництва планують спорудити підходи до флагштока. А також – відновити дорогу, яку свого часу, під час будівництва парку, «область» зруйнувала. До того ж, поруч із флагштоком із зелених насаджень облаштують карту Київської області, де квітами зроблять напис «Бровари».

Висота щогли становитиме 72 м. На запитання присутніх Світлана Решетова зазначила, що блакитні лінії (верхня допустима межа будівництва) не будуть порушені. Проєкт в обов’язковому порядку погодять із аеропортами.

Питання розбрату

Обговорення питання викликало бурхливі суперечки між владою та опозицією. Прихильники встановлення флагштоку розповіли, що це буде третій такий об’єкт в Україні. У 2018 році такий із висотою 72 м відкрили в Дніпрі. А в 2020 році ще вищий – майже 90 м – у Києві.

Флагшток у Києві. Фото з Фейсбук-сторінки Віталія Кличка

Як зазначив член виконкому Броварської ОТГ Олексій Дорошенко, якщо Бровари відмовляться від встановлення прапора, то проєкт забере собі інше місто на Київщині. Швидше за все – Біла Церква.

Категорично проти виступили депутати від «Голосу». З їхніх слів, на будівництво флагштоку підуть десятки мільйонів гривень, хай і з бюджету області. А громада має виділити 700 тис. грн, у той час як у місті недобудована школа і дороги місцевого значення.

Головне фото флагштока з Дніпра – Адміністрація Президента України, 2018 рік

Читайте також

  1. День Соборності: до 100-річного ювілею в Броварах розгорнули 40-метровий прапор України – ФОТОРЕПОРТАЖ
  2. На могилах бійців установили нові флагштоки і прапори та вшанували пам’ять. ФОТО
  3. День прапора України в Броварах: святкова хода і виставка снарядів. ВІДЕО