Минулого тижня у Броварах зареєстрували 13 нових хворих, які занедужали на вітрянку. 11 із них – вихованці дитячого садочка «Теремок», що на бульв. Незалежності, 5-а. Про це йдеться у звіті броварського районного відділу лабораторних досліджень.

Слід зазначити, що відповідно до попередніх звітів відомства, такої великої кількості хворих протягом одного тижня останнім часом не траплялося. За останній місяць у Броварах реєстрували по декілька випадків цього захворювання – приблизно по два чи три. Хворіли як діти, так і дорослі.

Як зазначають фахівці, із 9 по 15 листопада на вітряну віспу захворіли 13 дітей і жодного дорослого. 11 недужих – це відвідувачі садочка «Теремок». Іще по одному – вихованець ДНЗ «Ромашка» й учень школи №1. Усі лікуються амбулаторно.

У відділі лабораторних досліджень вказують, що щеплення проти вітряної віспи в Україні не здійснюють. Водночас хворі мають високу контагіозність (заразливість, – ред.). Тому спалах вітрянки закінчиться тоді, коли у суспільстві накопичиться достатній імунний прошарок людей (колективний імунітет, – ред.), які перехворіли недугою.

Як зазначають лікарі, вітряна віспа – це інфекційне дуже заразне захворювання, яке найчастіше уражає дітей. Хворий на вітрянку вважається заразним в середньому протягом 10 – 12 днів: від 1 – 2 днів до появи висипу, весь період висипання і до 5 діб після появи останнього висипу (пухирця везикули).

Захворювання, яке проявляється в дитинстві, та зазвичай минає самостійно. Негативні наслідки характерніші в підлітків, дорослих, вагітних жінок та осіб із пониженим імунітетом.