Відсьогодні на Київщині заборонено ловити раків

0

Табу на вилов раків на водоймах Київщини діятиме з 15 серпня до 30 вересня. Про це повідомляють  у пресслужбі Київського рибоохоронного патруля.

Наказ про заборону вилову ухвалили з метою збереження та охорони популяції раків у період їх другої линьки, під час якої вони найбільш вразливі. За вилов раків під час заборони передбачено покарання від адміністративних штрафів до кримінальної відповідальності, а також відшкодування нанесених рибному господарству збитків. Компенсація за одного незаконно виловленого рака становить 3 332 грн.

Після закінчення заборони одній особі за добу можна впіймати 30 раків на водоймах загального користування та 50 – на водоймах, де впроваджене платне рибальство. При цьому мінімальний розмір рака, який дозволено ловити рибалкам у внутрішніх водоймах – 10 см.

Забороняється вилов цих членистоногих у темну пору доби (пізніше години від заходу сонця та раніше години до його сходу) із застосуванням підсвічування.

Причиною линьки раків є їх ріст та розвиток. Панцир у них надзвичайно міцний, він заважає повноцінно рости, тому процес його скидання є необхідним для розвитку особин. Під час линьки членистоногі скидають не лише панцир, а й хітинову оболонку очей та зябер. Линяють раки не у норах, а на відкритому просторі, тому в цей період вони менш всього захищені.

ФОТО – Донка

Читайте також:

  1. На Київщині стрімко обміліли 4 річки – Київрибохоронпатруль. ФОТО

  2. Риболовний турнір: у Межигір’ї змагалися броварські діти з інвалідністю. ФОТО, ВІДЕО

  3. У Русанові відбувся масштабний дитячий риболовний фестиваль. ФОТО, ВІДЕО

  4. На Київщині відкрився рибальський сезон. Але є обмеження

Залиште відповідь

Exit mobile version