Українські мобільні оператори «ТриМоб» і «Lifecel» розпочали запуск послуги електронної sim-картки. А оператори «Київстар» та «Vodafone» поки що аналізують можливість запуску нової інформаційної технології й не виключають у майбутньому підключитися до неї, пише Liga.Tech.

Електронна sim-картка − це маленька мікросхема на материнській платі ґаджета, яку встановлюють на етапі виробництва. На неї можна завантажувати та видаляти з неї дані про різні сімкарти.

У повідомленні зазначено, що нова технологія принесе користь як користувачу, так і оператору зв’язку, а також виробникам телефонів.

  • Користувачу не потрібно йти в магазин, замовляти нову картку і вручну її вставляти. Все це можна зробити дистанційно. Технологія дозволяє мати кілька віртуальних «сімок» одночасно − до 5 штук. Але активною в один момент буде тільки одна з них − на вибір користувача.
  • Оператору не потрібно платити за випуск і логістику фізичних карток.
  • Виробник телефонів зможе використовувати звільнене місце від фізичної сімкарти, щоб встановлювати в телефони потужніші акумулятори, а також зробити девайси захищенішими від пилу, вологи й температур.

Наразі два останніх покоління «Apple» телефонів та планшетів підтримують технологію. Також можна додати віртуальну «сімку» в телефони Google.

Для того, щоб почати користуватися eSIM, необхідно:

  • у «Lifecel»: придбати фізичний або електронний ваучер у магазинах або на сайті «Lifecel», відсканувати QR-код і активувати;
  • у «ТриМоб» така ж система активації: через QR-код, який надішлють на електронну пошту після купівлі послуги в інтернетмагазині.

Читайте також:

  1. Із 1 травня можна змінити оператора мобільного зв’язку без втрати свого номера
  2. Які штрафи передбачено за користування «мобільним» за кермом

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: