Всесвітня організація охорони здоров’я схвалила вакцину проти коронавірусу від компанії Johnson & Johnson для екстреного застосування. До цього у ВООЗ вже дозволили використання препаратів від Pfizer / BioNTech та Oxford / AstraZeneca (включно із вакциною CoviShield, яку застосовують в Україні). Про це на своєму сайті повідомляє ВООЗ, передає Громадське.

Всесвітня організація охорони здоров’я дозволила використовувати вакцину від Johnson & Johnson на підставі рішення Європейського агентства з лікарських засобів, яке схвалило цей препарат напередодні.

Це означає, що організація підтвердила дієвість і безпечність застосування вакцини. Це рішення, серед іншого, також означає, що країни-члени організації можуть затвердити використання вакцини від Johnson & Johnson в екстреному порядку значно швидше, бо основна робота з перевірки даних уже була здійснена.

Генеральний директор ВООЗ Тедрос Аданом Гебреісус з нагоди схвалення цього препарату наголосив, що «кожен новий, безпечний і ефективний інструмент проти COVID-19 — це ще один крок до контрою над пандемією».

«Але надії, які дають ці інструменти, не виправдаються, якщо вони не стануть доступними для всіх людей у ​​всіх країнах», – додав посадовець.

Що відомо про вакцину від Johnson & Johnson?

Її уже схвалили у США та Європейському Союзі. Для вакцинації однієї людини потрібна лише одна доза цього препарату. Ще одна з переваг цієї вакцини – можливість зберігати у звичайному холодильнику.

Результати клінічних випробувань у ​​США, Південній Африці та країнах Латинської Америки показали, що ця вакцина ефективна у протидії коронавірусу для людей віком від 18 років. У цьому дослідженні взяли участь понад 44 тисячі людей: половина з них отримала одноразову дозу вакцини, а інша половина — плацебо. Люди не знали, вводили їм вакцину чи плацебо.

Дослідження показало, що кількість симптоматичних випадків інфікування знизилася вже через 2 тижні. Так, симптоми були у 116 пацієнтів, яким ввели вакцину, а також у 348 пацієнтів, які отримали плацебо. Це означає, що препарат має ефективність у 67 %.

А що в Броварах?

Нагадаємо, у Броварах, як і в усій Україні, з’явилася вакцина CoviShield (виготовлена за рецептом AstraZeneca на заводі в Індії). Наразі це єдина вакцина в Україні проти коронавірусу.

Зокрема, в первинній ланці медицини Броварської ОТГ повідомили про отримання 200 доз препарату. Позавчора на Київщині оголосили записування всіх охочих на вакцинацію.

Водночас уже вчора броварські чиновники прозвітували про початок вакцинування в місті. Але перших медиків у Броварській багатопрофільній клінічній лікарні вакцинували ще 24 лютого.

Читайте також

  1. Як записатись на вакцинацію проти COVID-19? Алгоритм дій. ВІДЕО
  2. У Броварах значно зросла кількість хворих на Covid-19 – керівники медустанов міста
  3. Однієї дози вакцин Pfizer і Moderna недостатньо для захисту від COVID-19 – учені з США
  4. Бровари знову «помаранчеві». В Україні – третя хвиля COVID-19, можливий локдаун – Шмигаль
  5. Молоді хворіє більше: COVID-19 б’є рекорди на Броварщині