Архієпископ Константинополя Варфоломій заборонив православним церквам проводити служби й обряди через пандемію коронавірусу у світі. Про це повідомляє Reuters.

Заборона діє до кінця березня. «Сьогодні ми загалом заявляємо про наше церковне рішення зупинити всі богослужіння, події та обряди, окрім приватних молитов у церквах, які залишаться відкритими», – зазначив Варфоломій.

Патріарх закликав вірян відмовитися від поїздок і залишатися вдома. При цьому монастирі продовжуватимуть проводити регулярні релігійні служби для своїх громад, але стороннім паломникам і відвідувачам відмовлять заходити.

Зазначимо, кілька днів тому Православна церква України видала практичні настанови для свого священства щодо коронавірусу та заходів безпеки через пандемію. У них, зокрема, вказано виконувати закони і приписи влади, літургії проводити в обмеженому колі осіб тощо.

Водночас керівництво московського патріархату в Україні закликало вірян ігнорувати карантин. Священники просять приходити до храмів, обійматися і причащатися. За іншою інформацією, церква все ж наклала деякі обмеження – перебувати в храмах мають не більше як по 10 людей одночасно.

Читайте також: