Всеукраїнський перепис населення уряд планує провести наприкінці 2020 року. Під час анкетування українцям ставитимуть близько 10 питань, пише «Українська правда».

За даними Держстатистики та Мінюсту, українців запитуватимуть про трудову міграцію. На основі цих даних визначатимуть прогнозований масштаб міграції. Також їх використовуватимуть для розробки програми підтримки й розвитку регіонів, які занепадають, для інфраструктурних і транспортних рішень.

Також питання стосуватимуться ринку праці, щоб зрозуміти масштаби онлайн-зайнятості й роботи з дому, і внутрішньо переміщених осіб – щоб порахувати всіх ВПО, визначити їхній вік, стать, умови проживання, ким і де вони працюють тощо з метою оптимізації списків тих, хто потребує державної підтримки.

Запитають про національність і мову (рідну, а також інші мови, якими володіє респондент).

Також ставитимуть питання про освіту, щоб зрозуміти, скільки в Україні людей з науковими ступенями, скільки магістрів, бакалаврів, випускників закладів професійної освіти, а також тих, хто не має навіть середньої освіти. Для останньої категорії передбачено питання: чи вмієте ви читати та писати?

Поцікавляться про родину (її склад, про те офіційний шлюб чи громадянський, чи респонденти розлучені). Також науковці наполягли, щоб у переписний лист включили питання до всіх жінок у віці 15+, скільки дітей вони народили (це необхідно для демографічних прогнозів).

Ставитимуть питання також щодо квартири, щоб допомогти провести ревізію житлового фонду. Зокрема, в українців запитуватимуть, коли був зведений будинок, в якому вони мешкають. Для тих, кому це не відомо, передбачені варіанти відповідей на кшталт «точно не знаю, але до 1946 року» тощо.

Цікавитимуться розміром житлоплощі та благоустроєм: чи є в оселі кухня, інтернет, водопостачання та каналізація, чи організовано вивезення побутових відходів та ін., чи в оселі центральне опаленням чи індивідуальні прилади обігріву – котли, спліт-системи, газова плита чи електрична тощо.

Із 1897 року до 2001-го на території сучасноі Україні відбулося 13 переписів населення:

  • 1897 року (за часів Російської імперії);
  • 1900 року (Австро-Угорська імперія);
  • 1930 року (Румунія та Чехословаччина);
  • 1931 року (Польща);
  • 1926, 1937, 1939, 1959, 1970, 1979, 1989 років (СРСР);
  • 2001 року (Україна).

Читайте також:

1.Всеукраїнський перепис населення заплановано на кінець 2020 року

2.Перепис населення України планують провести через смартфон

3.Бровари: смертність збільшується, населення зростає за рахунок міграції, – РАЦС

4.Які послуги можна отримати в броварському «Прозорому офісі»: ПЕРЕЛІК

5.Броварщина вимирає, водночас чисельність населення району зростає

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: