Правоохоронці відкрили кримінальне провадження за фактом порушення таємниці голосування в місті Бровари. Про це повідомляється на сторінці Броварського відділу поліції.

Як зазначають правоохоронці, від одного з виборців надійшло повідомлення про те, що шляхом внесення до виборчого бюлетеню (на корінець та сам бюлетень) унікального номерного знаку, було здійснено умисне порушення таємниці голосування під час проведення місцевих виборів. Це в подальшому може дозволити встановити зміст волевиявлення громадян, які взяли участь у виборах.

Зауважимо, що близько 14 год на сторінці екс-депутата Верховної ради  Павла Різаненка з’явився допис, де він зазначив, що «вибори міського голови та депутатів Броварської міської ради, найімовірніше, визнають такими, що не відбулися». На його думку, це може трапитися через те, що всі бюлетені виготовлені таким чином, що можна встановити волевиявлення будь-якої особи, яка проголосувала.Так, на кожному бюлетені та контрольному талоні до нього проставлено унікальний номер бюлетеня, по якому можна встановити хто та як проголосував. Це –  грубе системне порушення виборчого законодавства, пише Павло Різаненко. При цьому бюлетні з виборів депутатів Броварської районної ради та Київської обласної ради – в нормі.

Координатор громадської мережі «ОПОРА» Олексій Рєпік виданню Сегодня зазначає, що це  порушення не є суттєвим: «Не готовий стверджувати, що це вплине на невизнання або визнання виборів. Але якщо дотримуватися процедури підрахунку голосів, то контрольні талони запаковуються окремо від бюлетенів і не розпаковуються взагалі». 

На своїй сторінці у Фейсбуці кандидат на посаду міського голови Броварської ОТГ Юрій Маслак оприлюднив постанову №185 територіальної виборчої комісії, де голова ТВК Людмила Федченко визнає, що було «допущено технічну помилку, внаслідок якої серійний номер бюлетеня було надруковано і на бюлетені, і на серійному талоні». 

Тож для того, щоб забезпечити таємницю голосування, Людмила Федченко зобов’язує після завершення голосування «всі дільничні комісії під час опрацювання контрольних талонів виборчих бюлетенів  із виборів Броварського міського голови та контрольних талонів виборчих бюлетенів депутатів Броварської міської ради, відокремити (відрізати) кути талонів, які містять серійний номер бюлетеня, а контрольні талони запакувати у відповідності до вимог». А відокремлені кути – утилізувати як тверді побутові відходи. І такі дії мають вчинити до відкриття виборчих скриньок.

Як саме відбувалося відокремлення кутів, можна переглянути за ЦИМ посиланням.

За даним фактом слідчі вже відкрили кримінальне провадження за ч. 2 ст. 159 Кримінального кодексу України.
Санкція статті передбачає обмеження волі на строк до трьох років, або позбавлення волі на той самий строк із позбавленням права обіймати певні посади або займатися певною діяльністю на строк від одного до трьох років.
Досудове розслідування триває.

Читайте також:

  1. Вибори в Броварах стартували з порушень. ФОТО

  2. Тих, хто порве на виборах опитувальні листи Зеленського, – покарають. ВІДЕО