Як створити «Броллівуд» або чому Бровари – це  місто нереалізованих можливостей

0

Олексій Комаровський, активіст, броварчанин Редакція сайту може не поділяти погляди авторів та не несе відповідальності за інформацію, опубліковану в розділі «Блоги». Відповідальність за зміст, достовірність фактів, цитат, власних назв та інших відомостей несуть автори текстів, розміщених у розділі «Блоги».

 

Бровари – місто унікальних ресурсів, але із суб’єктивних причин вони не використовуються і не працюють на громаду. Одна з таких – відсутність системного, цілеспрямованого підходу щодо розвитку міста через неефективний його менеджмент. Останній перебуває при владі багато років, але давно вже себе не виправдовує.

Спробуємо пояснити на одному з прикладів – залучення до міста такої індустрії як кіно, яка ще донедавна перебувала в тренді та стрімко розвивалася.

Броллівуд – гра слів у поєднанні: «Бровари» та «Голлівуд» –  район Лос-Анджелесу в США, де зосереджена найбільша в світі кіноіндустрія.

Цілісної системи немає

Близькість від столиці, невисока оренда плата за використання локацій – усе це  останнім часом почало притягувати вітчизняний кінематограф до міста-супутника Києва Броварів.

Місто вабить  режисерів-початківців, студентів, знімаються час від часу короткометражні, дипломні роботи.

Лише нещодавно до Броварів заїхав великий кінематограф – на місцевому стадіоні був знятий повнометражний художній фільм «Пульс», перша в українському кінематографі спортивна драма.

Та все ж системного підходу до того, щоб місто використовувати як ресурс для такого масштабного виду мистецтва як кінематограф, немає.

Комунальну власність – в оренду під локації

Один із найважливіших факторів при зйомках – вибір місця, де вони відбуватимуться. Бровари за основними типами локацій, які зазвичай використовуються у кінематографі, мають неабиякі переваги.

  • квартири та житлові приміщення? Є новобудови, старі хрущівки і приватний сектор;
  • «натура», пов’язана з лікарнями, аптеками, поліклініками? У Броварах є  лікарня біля лісу (як досить багата локація)  і амбулаторії;
  • зйомки «водного контенту»? У місті басейнів – «Купава», ОРЦ ЗОШ № 9 та ТРК «Термінал» дає можливості знімати в нашому місті водний контент. Наприклад, рекламу, пов’язану за сюжетом із водою чи басейнами.

А ще у місті багато кав’ярень, кафе, ресторанів, а в центрі міста багато салонів: краси, масажних, різних сфер послуг.

Також наявна промислова зона, складські приміщення, підприємства, які теж можна було б використовувати в правильному напрямку.

І, безумовно, «вічні» локації – озера та ліси. Якщо на це все в комплексі звернути увагу, привести до ладу, почистити, тут можна було б знімати й історичне кіно.

До наявного ресурсу можна додати той, що з’явиться за ефективного менеджменту, а саме:

  • у відомстві Броварської міської ради є комунальні приміщення. Чи всі вони задіюються, відкрито віддаються в оренду, приносять кошти до місцевого бюджету?

Все це ресурс, який можна використовувати, здаючи комунальні приміщення, які не в експлуатації, в оренду, тим самим поповнюючи місцевий бюджет. Наприклад, для зйомок на вічну шкільну тематику.

Можливості для бізнесу

Приїзд знімальної групи до міста супроводжується багатьма складовими кінопроцесу – акторів, знімальну групу, всі допоміжні служби, а ще техніку, костюми, реквізит тощо потрібно перевозити на локації.

Звісно, обладнання  перевозить спеціальний транспорт. Однак як таксі для акторів та частини знімальної групи, для перевезення костюмів та реквізиту в немасштабних бюджетних проектах можна використовувати комунальний транспорт та транспорт перевізників.

Знімальні групи обов’язково треба забезпечити харчуванням. Угоди з місцевими харчовими закладами теж давали б можливості для розвитку місцевого бізнесу. А ще – оренда техніки, реквізиту, костюмів тощо – все це теж можна поставити на потік при якісному, але водночас прозорому менеджменті.

Не варто забувати, що в місті Бровари багато спортивних секцій, гуртків, тут відбуваються регулярні змагання з різних видів боротьби. А ще –  музична та мистецька школи, сучасна рок-школа, де діти опановують різні творчі дисципліни: хореографію, вокал, музичні інструменти, образотворче мистецтво тощо.

Весь цей потенціал можна було б долучати до різних зйомок.

«Розвантажити» Київ

Широкими можливостями для залучення кінематографу і, як наслідок, для розвитку культури, може стати створення кінотеатру або кіномістечка, де можуть  відбуватися фестивалі чи форуми або ж кіномайстерні, де створюватиметься кіно на певних його етапах. У перенасиченому Києві не все може бути оцінено і помітно, що може зацікавити ще не розбещені Бровари.

Як показує практика, у Броварах дуже великий потенціал дитячого кіно: багато дітей знімаються в головних ролях у повнометражних українських та європейських картинах, рекламі, серіалах. Багато дітей талановитих, сповнених бажання і азарту, але про них ніхто не знає і на рівні влади про них не говорять. Як і про необхідність певної системи навчання театральному і кіномистецтву. Вона просто відсутня. Є окремі талановиті театральні гуртки чи студії, а ось системного підходу немає.

Столична і всеукраїнська конкуренція дуже висока, а можливостей реалізуватися на місці практично немає.

Ефективний, цілеспрямований підхід до розвитку міста відкриє для нього великі можливості. А це можливо  лише за оновлення  менеджменту самого міста Бровари.

А що думаєте Ви?

Важлива Ваша думка!

Залишайте свої коментарі!

Фото – надані автором

Читайте також інші матеріали автора: Броварський стадіон покажуть на міжнародному кінофестивалі в США

Залиште відповідь

Exit mobile version