Хто хоч раз губив свою дитину, знає це почуття тривоги й розгубленості, яке паралізує тіло і заважає мислити тверезо. Звичайно, не найкращі миті у цей час переживає і дитина, яка загубилася в людському натовпі та не бачить поблизу батьків. Щоби таких ситуацій не траплялося, навчіть дитину правильної поведінки в громадських місцях. І навіть якщо малюк загубиться, як він, так і ви будите знати, що робити, щоб якнайшвидше знайти одне одного, зауважує портал dity.ogo.ua.

У супермаркеті

Поясніть дитині, що вона не повинна втрачати з виду батьків. Адже ви можете відволіктися на деякий час біля вітрин, шукаючи потрібний товар, і не в змозі постійно тримати дитину за руку. Привчайте дитину до думки, що не ви слідкуєте за ним, а вона має пильнувати за вами. Ви можете посадити малюка у візок для покупок, якщо ж дитина вже більша — нехай тримається за нього рукою. Поясніть, що дитина має робити, якщо раптом не виявить поруч батьків. Найкраще — це залишитися на місці та чекати, поки батьки її знайдуть. Головне, щоби малюк не вийшов з магазину і не пішов шукати батьків або машину, на якій ви приїхали, самостійно. Дайте дитині знати, що не будите її сварити, навіть якщо вона загубилася із власної необережності, не дотримуючись ваших правил. Дитина має пам’ятати своє ім’я, прізвище, домашню адресу і, бажано, телефон. Якщо малюку важко це запам’ятати, можна написати всю інформацію на листочку і покласти в дитячу куртку, або ж придбати спеціальний брелок, куди записується вся інформація про дитину.

Покажіть дитині людей, до яких вона зможе звернутися по допомогу. Це всі люди в уніформі: поліція, охоронці, службовці супермаркету, касири. Поясніть, що з іншими особами малюкові йти не можна, попри всі їхні слова та обіцянки.

На вокзалі, в аеропорту, на автостанції

Загалом, тут потрібно дотримуватися вищезазначених правил, але стежити за дитиною потрібно ще уважніше, оскільки небезпек на вокзалі чи в аеропорту набагато більше, ніж у магазині. Коли ви збираєтесь у подорож і опиняєтеся на вокзалі чи автостанції, нагадуйте дитині правила поведінки. Наголошуйте на тому, що ні в якому разі не можна від вас відходити, не запитавши дозволу. Якщо ж сталося так, що дитина загубилася, треба звернутися по допомогу до поліцейських, охоронців, касирів.

У парку, в лісі

Якщо ви збираєтесь на прогулянку до парку або лісу, попередньо проведіть розмову з дитиною. Для неї повинно бути абсолютним табу йти від вас занадто далеко. Звичайно, в лісі дитина не повинна ходити з вами за руку, адже їй хочеться побігати та погратися, але це має бути у вашій присутності. В жодному разі не можна тікати чи ховатися від батьків. Якщо малюк загубився, дорослі мають розділитися та вирушити на пошуки одночасно в різних напрямках, періодично гукаючи дитину. А дитина, в свою чергу, має пам’ятати, що в такому випадку потрібно залишатися на місці та голосно кликати дорослих.

Якщо в парку чи лісі є водойма, не дозволяйте дитині підходити до води або можете це зробити лише разом. Велику небезпеку становить обривчасті береги, тому в жодному разі не випускайте руку дитини зі своєї та не підходьте близько до краю.