Обережно, ожеледиця! Як уникнути травм. ПОРАДИ

0
В Україні, і в Броварах зокрема, ожеледиця. У гідрометцентрі вказують на I рівень небезпечності – жовтий. Тож щоб уберегтися від значних неприємностей у цей період, у Державній службі України з надзвичайних ситуацій радять дотримуватися простих рекомендацій.

Ніби скло…Самий такий вигляд протягом останніх двох днів мають вулиці Броварів. Причина ожеледиці – дощ та мороз.

Лише протягом вечора 10 грудня – опівдня 11 грудня слизота привела в приймальне відділення броварської лікарні з різноманітними травмами 55 осіб різного віку. Переважно травми легкі та середньої тяжкості – забої, розтягнення зв’язок, переломи – розповів «Трибуні» директор ББКЛ Валентин Багнюк. Через ожеледицю потрапили в лікарню і кілька людей після ДТП.

Хоча комунальники і посипали дороги та міжбудинкові проїзди піскосоляною сумішшю та зчищали «ковзанки», однак фізично не встигали опрацювати всі ділянки, а дощ, мокрий сніг та мороз їхні роботи зводили нанівець.

Станом на 11 год 12 грудня кількість травмованих через слизоту на дорогах зросла. Лише в приймальне відділення ББКЛ за допомогою звернулися 72 особи, ще понад 20 – у дорослу поліклініку, 7 людей опинилися на лікарняному ліжку.

Тож щоб уберегтися від травм під час ожеледиці, варто дотримуватися найголовнших рекомендацій рятувальників.

Перед виходом із будинку

  • Змайструйте на підошви та каблуки вашого взуття «льодоступи»: прикріпіть на каблук перед виходом шматок поролону (за розмірами каблука) або лейкопластиру;
  • наклейте лейкопластир чи ізоляційну стрічку на суху підошву і каблук (хрест-навхрест або східцем) і перед виходом натріть піском (достатньо на один – два дні);
  • натріть наждаковим папером підошву перед виходом, а краще прикріпіть його на підошву (але від води піщини наждакового паперу рано або пізно обсипаються);
  • намажте на підошву клей типу  «Момент» та поставте взуття на пісок, після цього сміливо виходьте на вулицю.
  • Пам’ятайте, що кращими для льоду є підошви з мікропористої чи іншої м’якої основи та без великих каблуків.
  • Людям похилого віку краще в «слизькі дні» взагалі не виходити з будинку. Але якщо потреба змусила, не соромтеся взяти палицю з гумовим наконечником або з шипом. Якщо у вас з собою торба, то вона має бути тільки такою, що можна носити через плече. Пам’ятайте, що дві третини травм люди, старші 60 років, отримують при падінні.
  • Прогулянки вагітних жінок в ожеледицю без супроводження – небезпечні для здоров’я.
  • Не виходьте без потреби на вулицю, якщо ви слабкі та неспритні. Зачекайте поки не приберуть сніг і не розкидають пісок на обмерзлий тротуар.

Як можна зменшити ризик травм у ожеледицю

  • Будьте напоготові під час ходьби в такі дні – впасти.
  • Ходіть не поспішаючи, ноги злегка розслабте в колінах, ступайте на всю підошву. Руки мають бути не зайняті торбами.
  • При порушенні рівноваги – швидко присядьте, це найбільш реальний шанс утриматися на ногах.
  •  У момент падіння стисніться, напружте м’язи, а доторкнувшись до землі, обов’язково перекотіться – удар, спрямований на вас, розтягнеться і витратить свою силу при обертанні.
  • Не тримайте руки в кишенях  – це збільшує можливість не тільки падіння, але і більш важких травм, особливо переломів.
  • Обходьте металеві кришки люків. Як правило, вони покриті льодом. Крім того, вони можуть бути погано закріплені і перевертатися, що додає травмувань.
  • Не прогулюйтеся з самого краю проїжджої частини дороги. Це небезпечно завжди, а на слизьких дорогах особливо. Можна впасти та вилетіти на дорогу, а автомобіль може виїхати на тротуар.
  • Не перебігайте проїжджу частину дороги під час снігопаду та в ожеледицю. Пам’ятайте, що в ожеледицю значно збільшується гальмовий шлях машини і падіння перед автомобілем, що рухається, приводить як мінімум до каліцтв, а можливо і до загибелі.
  • Небезпечні прогулянки в ожеледицю в нетверезому стані. У стані сп’яніння травми частіше всього важкі, всупереч переконанню, що п’яний падає завжди вдало. У стані сп’яніння люди не так чутливі до болю і при наявності травми своєчасно не звертаються до лікаря, що завдає згодом додаткові проблеми та неприємності.
  • Якщо ви впали і через деякий час відчули біль в голові, нудоту, біль в суглобах, утворилися пухлини – терміново зверніться до лікаря в травмпункт, інакше можуть виникнути ускладнення з поганими наслідками.
  • Тримайтеся подалі від будинків – ближче до середини тротуару. Взимку дуже небезпечні бурульки.

 

Читайте також

  1. Масштабне ДТП у Броварах на Торгмаші за участі 10-ти автівок. ФОТО

  2. Наїзд на пішохода: під Гоголевом трапилося ДТП

  3. Біля повороту на Велику Димерку – потрійне ДТП. ФОТО

  4. ДТП із потерпілим на Розвилці: один – поспішав, другий – не там розвертався

Залиште відповідь

Exit mobile version