Усі військовослужбовці, які виконували бойові завдання під час участі в російсько-українській війні, мають право на статус учасника бойових дій. Про те, як отримати статус УБД, нагадав заступник директора Департаменту соціального захисту – начальник відділу з надання статусів Мінветеранів Руслан Кучук.
Так, у першу чергу він наголосив, що всі українські військовослужбовці, які стали на захист нашої держави з дня повномасштабної російської збройної агресії рф та виконували бойові завдання, мають право отримати статус учасника бойових дій із відповідними соціальними гарантіями.
Він нагадав, що для отримання статусу УБД необхідно звернутися з рапортом до командира військової частини з метою оформлення та направлення документів на розгляд відповідної комісії, утвореної державним органом (Міноборони, МВС, Нацгвардія, СБУ тощо), у підпорядкуванні якого перебувала військова частина військовослужбовця.
Комісія після розгляду документів має надіслати до військової частини рішення про надання статусу УБД, а командир – видати військовому відповідне посвідчення.
Якщо ж військового вже демобілізували, то йому варто звернутися із відповідною заявою до Територіального центру комплектування та соціальної підтримки за місцем проживання. І вже військкомат сформує та направить пакет документів на розгляд відповідної комісії.
«Військовослужбовець може і самостійно звернутися до комісії щодо надання статусу УБД, проте не кожен знає, до якої саме слід звертатися, адже лише при Міноборони створено 21 комісію з надання статусів. Тому задля запобігання втрати документів, рекомендую звертатися до ТЦК та СП або до командира своєї військової частини. На сьогоднішній день всі комісії працюють, йде розгляд документів та приймаються рішення», – зауважив Кучук.
Також він додав, що у разі виникнення непорозумінь, військовий може звернутися на гарячу лінію Кабміну, Міноборони або іншого силового відомства з викладенням ситуації, що склалася.
«Або звернутися до Мінветеранів – обов’язково розглянемо, перенаправимо звернення до відповідного відомства», – підсумував представник міністерства.
ФОТО – ArmyInform
Читайте також:
