Цієї суботи в озері Білому, що в парку «Приозерний», відбулися традиційні купання та освячення на Водохрещу. Ті, хто не бояться холоду, пірнали в ополонку. А потім – зігрівалися безкоштовним гарячим чаєм або ж дечим міцнішим. Як завжди, церковні обряди проводили священнослужителі московського патріархату. Просто під час освячення хреста навколо ополонки на льоду зібрався натовп людей, під яким раптово репнула крига. Втім ніхто не провалився.
Охочі пірнути в ополонку почали робити це від ранку. Для здійснення омовіння комунальники завчасно підготували дерев’яний трап, саму ополонку та огородження.
Цього разу таблички із забороною купатися в озері лишитися тільки на вході до парку. Зазначимо, заборона діє і на сьогодні. Водночас біля самої ополонки написи «Купатися заборонено» закрили іншими – «Вихід на лід заборонено!»
На місці дійства зібралося кілька сотень людей – хто приходив пішки, хто приїхав автівками. Стоянка неподалік була заставлена машинами. Довкола чергували рятувальники і медики. Були тут і працівники поліції.
Ті, хто вже тричі пірнув у ополонку, охоче йшли до безкоштовного чаю. Його роздавав і місцевий «Червоний хрест», і принаймні одна приватна компанія.
Та багато хто забезпечив собі гаряче питво власноруч.
На місці можна було помітити й алкоголь. Неподалік продавали глінтвейн.
Та часто люди приносили алкоголь із собою. Зазвичай – неміцні напої на кшталт шампанського, вина чи власного глінтвейну.
Близько 11:00 на місце прибули священики православної церкви московського патріархату. Біля каплички вони провели службу, після чого разом із хрестом попрямували в бік ополонки.
Багато з присутніх людей вирішили побачити обряд омовіння хреста на власні очі. Тому вони, попри наявну заборону, попрямували просто на лід, де оточили ополонку з усіх сторін.
Просто під час вкидання хреста у воду під кригою пролунав раптовий глухий, але гучний тріск. Більшість людей одразу втекла до берега. Лід витримав, ніхто з тих, хто не планував пірнати, у воді не опинився.
На інцидент не звернули уваги. Отець Олександр Левчук попрямував освячувати воду. Люди вже були готові до традиційного дійства, вилаштувавшись у два довгих ряди.
Нагадаємо, цього року влада міста відхрестилася від офіційної участі у святі. Серед присутніх чиновників цієї суботи нашим журналістам вдалось помітити лише Петра Приказчика, начальника відділу Броварської міськради, що відповідає за надзвичайні ситуації.
Цей веб-сайт використовує файли cookie, щоб ми могли надати вам найкращий користувацький досвід. Інформація про файли cookie зберігається у вашому браузері і виконує такі функції, як розпізнавання вас, коли ви повертаєтеся на наш сайт, і допомагає нашій команді зрозуміти, які розділи сайту ви вважаєте найбільш цікавими і корисними.
Суворо необхідні файли cookie
Суворо необхідні файли cookie повинні бути завжди ввімкнені, щоб ми могли зберігати ваші налаштування для файлів cookie.
Якщо ви вимкнете цей файл cookie, ми не зможемо зберегти ваші налаштування. Це означає, що кожного разу, коли ви відвідуєте цей сайт, вам потрібно буде знову вмикати або вимикати файли cookie.
Сторонні файли cookie
Цей веб-сайт використовує Google Analytics для збору анонімної інформації, такої як кількість відвідувачів сайту та найпопулярніші сторінки.
Увімкнення цього файлу cookie допомагає нам покращити наш веб-сайт.
Будь ласка, спочатку увімкніть строго необхідні файли cookie, щоб ми могли зберегти ваші налаштування!