Чи залишається в обігу «золота» одногривнева монета?

0

Учора в журналістки «Трибуни» в продуктовому магазинчику, що біля АТБ на вул. С. Петлюри, продавчиня відмовилися брати золотисту одногривневу монему, аргументуючи тим, що її Нацбанк нібито з обігу вилучив. Про такі випадки повідомляють і в НБУ, куди скаржилися громадяни, адже не змогли заплатити за товари чи послуги.

Усі золотисті одногривневі монети є законним засобом платежу, запевняє Нацбанк України.

Ними можна вільно розрахуватися на території всієї України.

У магазинах, у банках, у транспорті, в закладах громадського харчування та побуту тощо.

Їх зобов’язані приймати для розрахунків усюди та всі в нашій державі — продавці, касири, водії маршруток.

Крім того, монети номіналом 10 і 50 копійок теж залишаються дійсним платіжним засобом.

Усі суб’єкти господарювання повинні приймати їх під час готівкових розрахунків.

Їх можна обміняти упродовж наступного року у відділеннях усіх банків. А потім упродовж ще двох років — у НБУ та уповноважених банках (Ощадбанк, ПриватБанк, Райффайзен Банк Аваль, ПУМБ), адреси їх відділень розміщено на сторінці офіційного Інтернет-представництва НБУ).

Обмін має здійснюватися безкоштовно та без обмежень.

У разі відмови банків приймати для обміну монети 25 копійок громадяни можуть звертатися зі скаргами до Національного банку. Усі факти Національний банк ретельно перевірятиме та реагуватиме на них.

Золотисті монети 10 і 50 копійок та 1 гривня є законним засобом платежу

Читайте також

  1. Монети «25 копійок» не прийматимуть уже з жовтня – НБУ
  2. Монети 1, 2 та 5 копійок вийдуть із обігу з 1 жовтня
  3. Як працюватиме монетизація субсидій
Залиште відповідь

Exit mobile version