Із 1 серпня стартує перехід на “цифру” – цифрове телебачення, тож через звичайну антену вже не можна буде подивитися улюблені телеканали. Що робити, щоб не залишитись без телебачення?
На виконання міжнародного зобов’язання України щодо впровадження цифрового мовлення, з 1 серпня 2018 р. рішенням Кабміну буде припинено аналогове ефірне мовлення національних і місцевих телеканалів. Тож глядачі, у яких екрани телевізорів приймали сигнали на звичайну телевізійну антену, не зможуть більше дивитися найбільш популярні телеканали: «Інтер», «НТН», «1 + 1», «СТБ», «Україна», «ICTV». Зникнуть із екранів і місцеві канали. За рішенням Нацради, відключення розпочнеться з Києва, Київської та Кіровоградської областей, а остаточний перехід на “цифру” в Україні має відбутися в серпні. З 1 вересня 2018 року доступ до телебачення можуть втратити близько 4 мільйонів осіб. Тільки у Києві, Київській та Кіровоградській областях таких глядачів наразі близько 700 тисяч.
Перехід на нові стандарти цифрового телебачення – це загальносвітова практика. Для України перехід на “цифру” дасть можливість вивільнити частоти для впровадження більш прогресивних технологій. Інформаційна роз’яснювальна кампанія про перехід на цифрове мовлення триває вже кілька років. Наразі є кілька альтернатив аналогового телебачення – інші типи прийому сигналу:
- інтернет-телебачення. Його підключення коштуватиме від 60 до 200 грн на місяць. Плюс – телевізійний пакет -30-50 грн;
- супутникова антена: тюнер, супутникова тарілка і установка – 2000-2500 грн;
- кабельне телебачення – 50-150 грн на місяць;
- цифровий Т2-приймач, який підключається до існуючої антени – 300-500 грн;
- новий телевізор із вбудованим Т2-приймачем – 4000 грн.
Тож, щоб 1 серпня телевізор не згас, варто встигнути визначитися із типом прийому сигналу.
