Багнюк про чергову смерть в БЦРЛ: лікарню хочуть зробити крайньою

Новини 03 Жов. 2016 р., 19:55 1 538

Неоднозначна ситуація сталася днями у Броварах: громадянин отримав виробничу травму, екстрена медична допомога добиралася на виклик годину, а вже в лікарні нещасного направляли з одного відділу в інший (з реанімації до травматології і назад), поки він сконав од утрати крові…

Обставини трагедії розглядалися, зокрема, і на оперативній нараді виконавчих органів влади, яка проходила під керівництвом міського голови Ігоря Сапожка.

Як розповіла представниця служби екстреної медицини Лесі Олексяк, 28 вересня на одному з підприємств стався вибух, який призвів до травми людини (як пізніше стало зрозуміло, чоловіку відірвало руку).

За інформацією міського голови, він закликав Броварський осередок поліції ретельно провести розслідування інциденту.

oleksyak

Леся Олексяк

Узагалі голова міськради був налаштований агресивно, перериваючи представницю екстреної медичної служби на кожному реченні, не даючи їй навіть толком пояснити ситуацію. При цьому наполягав, що за останній рік усі заявки служби екстреної медицини до міської влади були задоволені.

Після цього слово взяв керівник Броварського міського центру первинної медико-санітарної допомоги Ігор Кравцов, який наголосив, що люди не викликають службу екстреної медицини або викликають запізно, бо, мовляв, знають: коли та приїде, то не зможе допомогти, оскільки погано забезпечена ліками. «Інколи навіть немає чим заправити машину!», — зазначив Ігор Андрійович.

Сапожко у відповідь почав говорити, що про таку інформацію він має дізнаватися не у випадках надзвичайних ситуацій.

Заступник головного лікаря Броварської центральної районної лікарні Григорій Павлін повідомив, що фатального дня лікарня працювала у звичайному режимі, зазвичай на день там 60-70 викликів, а тоді було всього 30, але, попри це, пацієнта відмовились направляти до реанімаційного відділення, натомість черговий травматології, за його словами, неправильно оцінив стан хворого, не помітивши ознак втрати крові.

«Таке трапляється. Навмисне цього ніхто не хотів. Чергував лікар, який в резерві як завідуючий, оперує гарно. Але коли його спитали — чому не прийняв пацієнта, той сказав — ознак крововтрати не було. Винні зазнають стягнення. Якщо буде суд, який вирішить, що деякі лікарі та чергові винні, — розглядатимемо справу в іншому ключі», — якось навіть без емоцій розповів Павлін. На що міський голова Ігор Сапожко відповів: «У мене відчуття таке, що Ви десь в іншому світі проживаєте! Скарги на первинну та екстрену допомогу є і проблеми теж є, із ними потрібно боротися».

За словами міського голови, він спілкувався з медичним персоналом і вони, буцімто, були шоковані від ставлення своїх колег до хворого.

«Якщо я більше почну розповідати, то буде нонсенс від ставлення медпрацівників до хворого! Ми говоримо про життя людини, а Ви про догану чи про «звільнити», — на підвищеному тоні сказав Сапожко, даючи доручення дати повну інформацію з прізвищами усіх працівників — хто приймав, робив запис у журнал, відмовив у прийомі в реанімацію, потім в травматологію і т. д.

 

Видання «Трибуна-Бровари» попросила прокоментувати ситуацію головного лікаря Броварської центральної лікарні Валентина БАГНЮКА:

— Людина справді померла від втрати крові.

Була виробнича травма. З моменту поранення і до моменту виклику екстреної допомоги пройшла година. Ніхто не знає — де він цю годину був, ніхто в тому не зізнається.

багнюк

Валентин Багнюк

Фактично з моменту травми і до приїзду у лікарню пройшло 2 години. Його забрали в операційну, але він помер, оскільки було втрачено багато крові і у нього зупинилося серце.

Причому привезли його з дому, але по ходу вже вияснилося, що це не домашня травма, а виробнича, і ніхто не хотів зізнаватися — звідки вона взялася. Як була накладена шина і який механізм рани — ми так і не змогли дізнатися.

Лише після того, як людина померла, почали розповідати, а до того приховували.

— Міський голова заявив, що окремі лікарі були шоковані ставленням своїх колег до цього хворого…

— А він там був? Які це лікарі? Я, до речі, був після наради у Ігоря Васильовича і задав питання: «Хто був шокований? Назвіть прізвище!». Це просто тріпльож! Я сказав — дайте мені прізвище лікаря, який був здивований або шокований, він (Сапожко — прим. Т. Б.) його не назвав. Для чого це робиться? Просто поговорити?

У людини відірвало руку, кров уся витекла. А тепер треба лікарню крайньою зробити. Правильно! На цьому підприємстві уже троє травмовані, а ще один — загинув. Хай Сапожко краще розбереться — чого там такий травматизм?

Безпосередньо в операційній травматологи та анестезіологи займалися потерпілим три години, було переливання крові, загалом більше трьох літрів.

Жінки за своєю природою легше переносять крововтрату, чоловіки — навпаки. Відсоток смертності чоловіків, навіть якщо відновити кровопостачання, дуже високий.

Найпростіше зараз зробити лікарню винною. Питання — навіщо приховували, де він отримав травму?

Від травматичного шоку і від втрати крові людина і померла. Чоловіка ж годину ніхто не обезболював.

— Сапожко стверджує, що машина екстреної допомоги з моменту виклику їхала годину…

— За це нічого не можу сказати — вони нам це підвідомчі. До того ж я у відпустці.

НОВИНИ

21.01.2018
20.01.2018
19.01.2018
18.01.2018
17.01.2018