На сесії 11 квітня депутати затвердили зміни у міську програму розвитку культури. А саме: з міського бюджету виділено 199,0 тис.грн на облаштування  інтерактивного музею «Тарасова світлиця». У чому задумка проекту та чим він унікальний для Броварів та України?

Сама «Тарасова світлиця», як філія міського краєзнавчого музею, існує з 2007 року та розташована в приміщенні РАГСу на Розвилці. І хоча Бровари  одне з небагатьох міст України, яке може похвалитися причетністю до Тараса Шевченка, однак за роки функціонування в якості музею, світлицю належно так і не оформили. Так,  окрім портрета Кобзаря, його погруддя, кількох рушників та трьох  етажерок у кімнаті більше нічого немає. Крім того, само розташування не в окремому приміщенні, а в РАГСі ускладнює проведення заходів: екскурсій, творчих зустрічей та літературно-мистецьких засідань.

У жовтні 2017 року було зареєстровано угоду між відділом культури та підрядною організацією на виготовлення проектно-кошторисної документації для «Реконструкції нежитлових приміщень під філію Броварського краєзнавчого музею «Тарасова Світлиця» на суму 65,7 тис.грн. Згідно із рішенням виконкому, площу приміщення під музей зменшено, і за відділом культури закріплено кімнату площею 36,3 кв.м.

Як зазначив міський голова Ігор Сапожко на погоджувальній раді, «зараз триває реконструкція частини приміщення комунальної аптеки по вул. Я. Мудрого, 1. Сучасний формат музею передбачає дещо більш цікаве, ніж традиційні експозиці, речі та розповіді про зв’язок Тараса Шевченка з нашим містом. Потрібно шукати нові формати, щоб зацікавити відвідувачів. Завдяки співробітникам міського відділу культури – начальниці відділу Катерині Меліковій та Ользі Кунцевській, які розробили певну концепцію, в місті з’явиться перший в Україні інтерактивний музей у вигляді квест-кімнати».

Комунальна аптека на Я. Мудрого, 1

Ідея буде реалізована за допомогою спеціального програмного забезпечення, яке дозволить дітям отримати інформацію не лише про зв’язок Кобзаря з містом, а й розшири свої пізнання щодо його біографії, сторінок життя. Так, діти під час відвідування кімнати отримуватимуть завдання та надаватимуть відповіді  щодо подій, пов’язаних із Тарасом Шевченком.

Як зазначив міський голова, вже знайшли виробника такого програмного забезпечення, який має низку реалізованих проектів із облаштування квест-кімнат в Україні.

Проект унікальний  тим, що музею у вигляди квест-кімнати в Україні ще не було. Тим більше, пов’язаного з ім’ям Шевченка. Це дозволить отримати в Броварах привабливий туристичний об’єкт, яких у нашому місті не вистачає.

Загальна вартість проекту – близько 450,0 тис.грн.  Наразі йде узгодження усіх технічних моментів: реконструкції приміщення з урахуванням усіх нюансів під експонати та техніку, розробка програмного забезпечення та придбання необхідного обладнання. Тому  подальше фінансування проекту буде поетапним, залежно від готовності усіх складових музею, зазначив міський голова.

Поки що організаційно не вирішено, чи буде новий музей частиною нашого міського музею, чи потрібно створити окремий підрозділ, враховуючи складність проекту. Також вирішується питання щодо умов відвідування музею. Найвірогідніше, учням міста відвідування музею буде безкоштовним, але для туристів, організованих груп школярів із інших міст, ця послуга буде платною.

Отже, Бровари мають усі шанси з’явитися на туристичній мапі регіону з привабливим проектом.

А якщо до цього ще додати музей на базі відомої приватної колекції стародавньої зброї та обладунків депутата міської ради  Євгена Гредунова, то цих двох музеїв буде достатньо, щоб зрозуміти: Бровари – не лише передмістя Києва, а й місто з власною історією.

Ангеліна Козлова

Фото – Ірини Ющенко, головне – з Інтеренту

Поділитись

Про Автора