Кожна 35-та дитина із 684 перевірених за місяць дітей має паразитів або похідні хвороби від них. Такий висновок можна робити з останніх звітів броварського міжрайонного відділу лабораторних досліджень. Протягом місяця установа надала інформацію про перевірених дітей у 6 броварських садочках. Найпопулярнішими недугами стали аскаридоз і ентеробіоз.

Починаючи із 7 березня по 11 квітня броварський міжрайонний відділ лабораторних досліджень оформив 4 звіти, у яких ідеться про перевірки дітей на гельмінтози, паразитів у 6 броварських садочках: «Золотому ключику», «Лісовій казці», «Ластівці», «Барвінку», «Теремку» та «Малятку». За інформацією фахівців, у цей період працівники виявили 20 хворих дітей: восьмеро заражені аскаридозом, шестеро мають діагноз ентеробіозу, іще в шістьох просто виявили гостриків.

Як вказують у відділі лабораторних досліджень, із 7 по 14 березня було проведено планове паразитологічне обстеження дітей на наявність гельмінтів та яєць гостриків у садочках «Золотий ключик» і «Лісова казка». Серед 196 обстежених дітей у 6 виявили гостриків, іще в двох – аскаридоз. Наступного тижня фахівці продовжили перевіряти дітей у «Лісовій казці», а також охопили «Ластівку». З-поміж 110 перевірених знайшли один випадок аскаридозу та два – ентеробіозу.

Із 29 березня по 4 квітня лікарі обстежили ще 248 дітей – у садочках «Барвінок» і «Теремок». Там лікарі виявили по три хворих на аскаридоз і ентеробіоз. А із 5 по 11 квітня працівники відділу встановили двох заражених аскаридозом і одного ентеробіозом – знову в «Теремку», а також у «Малятку» – з-поміж 130 перевірених дітей.

У відділі лабораторних досліджень запевняють, що медпрацівникам садочків і батькам хворих дітей надано рекомендації з лікування і проведення протиепідемічних заходів. Зазначимо, що згідно з медичною літературою, гострики є збудниками ентеробіозу. А аскаридоз викливають гельмінти-аскариди. Задля уникнення зараження в обох випадках необхідно дотримуватись особистої гігієни, зокрема правил миття рук, миття овочів і фруктів тощо.

Нагадаємо, протягом березня у 1-ій школі двічі під час двох перевірок виявили кишкову паличку на предметах посуду в харчоблоці. Однак, згідно зі звітами фахівців, під час третьої перевірки порушень уже не було. Серед інших порушень, які встановили протягом останнього місяця, – занижений рівень освітлення в садочку «Теремки», що на Торгмаші.

Фото – з Інтернету

Поділитись

Про Автора

Дмитро Карпій