Посуд на харчоблоці Броварського міського територіального центру соціального обслуговування містить бактерії групи кишкової палички. Зараження виявили на 20% відібраних зразків. Це свідчить про порушення правил миття посуду та дезінфекційного оброблення. Таких висновків за результатами моніторингового візиту дійшли фахівці броварського районного відділу лабораторних досліджень, йдеться у їхньому звіті. У самому терцентрі підозрюють, що винною в зараженні стала неякісна робота посудомийної машини, яку обіцяють полагодити.

Як зазначають дослідники, проби на перевірку відібрали минулого тижня. Для аналізів використали зразки обіду та харчових продуктів – їх дослідили на мікробіологічні показники. Також фахівці перевірили гігієнічні змиви для контролю якості миття та дезінфекційного оброблення столового посуду та інвентарю. А овочі дослідили на показники безпеки.

Терцентр розміщений в колишньому садочку на Порошинці, по вул. Гагаріна, 8-А

За результатами досліджень відібрані зразки та проби відповідали нормативним значенням, окрім гігієнічних змивів. Там у 20 % зразків виявили бактерії групи кишкової палички. Фахівці відділу лабораторних досліджень вказують: це свідчить про порушення правил миття та дезінфекційного оброблення в закладі.

Журналіст «Трибуни Броварів» сьогодні зранку навідався до територіального центру, де виявили порушення. Керівництво закладу спочатку було заскочене новиною про кишкову паличку. Втім, директорка Діана Лудченко визнала, що дослідження у них таки проводили. Менш як за півгодини після звістки працівники закладу все ж підтвердили: паличку знайшли на чашці і ложці.

Зі слів співробітників, винною в неякісному митті посуду могла стати посудомийна машина. Працівники підозрюють, що її нижня частина не впоралася із поставленим завданням, адже саме туди закладають чашки і ложки.

Та сама посудомийна машина. Працівники кажуть, що їй приблизно 10 років

У Броварському міському територіальному центрі соціального обслуговування запевнили, що візьмуться за ремонт інвентарю. Для цього викличуть майстра відповідного профілю. А поки проблема не вирішена, в посудомийку закладатимуть більше мийного засобу.

Під час оглядин мийні та дезінфекційні засоби стояли на посудомийці

Як розповіла директорка терцентру, у закладі щодня готують близько 85-ти безкоштовних повноцінних обідів – для нужденних пенсіонерів, дорослих осіб із інвалідністю та інших малозахищених груп населення. Загалом за закладом закріплено близько 2 тис. людей, які мають право отримувати безкоштовні послуги. Фінансування діяльності відбувається за рахунок міської програми «З турботою про кожного».

Поділитись

Про Автора

Дмитро Карпій