Із 7 по 13 грудня у Броварах зареєстрували 8 випадків захворювань кором. Серед пацієнтів –п’ятеро дітей, які відвідують навчальні заклади міста. За останні кілька тижнів збільшилося кількість хворих кором як у Броварах, так і по всій Україні. Про це йдеться у звітах компетентних медичних установ і закладах із контролю.

У броварському районному відділі лабораторних досліджень зазначають, що з-поміж восьми випадків недуги за останній тиждень, троє були дорослими. Решта – двоє учнів 7-ї школи та по одному вихованцю садочка «Барвінок», 1-ї школи та Навчально-виховного комплексу.

На стаціонарне лікування загалом потрапили четверо пацієнтів, ідеться у звіті. Посилаючись на результати епідеміологічного розслідування, в установі вказують: за даними медичної документації, захворіли семеро осіб, які не були щеплені проти кору.

Зауважимо, що у доповіді відділу лабораторних досліджень не зазначено хворої дівчинки із приватної школи «Фортуна». Про неї очільниця установи Віра Товстоног звітувала 10 грудня під час минулої оперативної наради за участі заступниці міського голови.

У розмові з нашим журналістом Віта Товстоног підтвердила, що дитина хвора. Не включили її до переліку лише з технічних міркувань, адже про цей випадок уже доповіли раніше. Керівниця установи також звернула увагу, що загроза захворіти для інших дітей у школі зберігається.

Зазначимо, що кір має інкубаційний період від 6 до 21 дня. Тому інші контактні із хворою дівчинкою діти із школи «Фортуна» ще можуть занедужати. Однак поки що жодного нового випадку в приватній школі не зареєстрували, – розповідає Віра Товстоног.

Слід зауважити, що за три останні тижні число хворих на кір знову почало зростати. До того ж, за два останні місяці кількість недужих є рекордною. Виняток – пацієнти за передостанній тиждень листопада, яких нарахували одинадцятеро.

Зростає захворюваність на кір і по всій Україні. Про це йдеться в останніх щотижневих звітах Міністерства охорони здоров’я України. Найчастіше хворіють діти 5 – 9 років, які не отримали вчасно другу дозу КПК (для профілактики кору, епідемічного паротиту та краснухи). Через це в них не сформувався імунітет до хвороби, – зазначають у МОЗ.

У Міністерстві вказують на наявність вакцини для дітей в усіх областях. За інформацією відомства, станом на 1 грудня на Київщині є 12 891 доза щеплень «Пріорикс» (КПК).

Як зазначають у броварському районному відділі лабораторних досліджень, у місті з початку 2018 року кором захворіли 183 особи. Серед них дітей – майже половина – 87. У Броварському районі за рік зареєстрували 77 випадків недуги. А в Києві, за інформацією МОЗ, – 2780.

Поділитись

Про Автора

Дмитро Карпій