5 грудня, у Міжнародний день волонтера, у сесійній залі міськвиконкому нагороджували броварських «бійців невидимого фронту» – волонтерів.  Правда, не всіх. Чому – спробували з’ясувати журналісти «Трибуни-Бровари».

Генеральна Асамблея ООН в 1985-му році на 40-й сесії у спеціальній резолюції запропонувала урядам відзначати 5 грудня як «Міжнародний день волонтерів в ім’я економічного і соціального розвитку», закликавши їх здійснювати заходи для спонукання людей у всіх сферах діяльності пропонувати свої послуги як волонтерів.

5 грудня у сесійній залі міськвиконкому зібралися волонтери Броварів та Броварщини. Від міської ради присутніх привітав заступник міського голови Олександр Рєзнік.

Духовний гімн від  Світлани  Бахметко

Згідно з розпорядженням міського голови, за значний особистий внесок у вирішення соціально-психологічних та інших питань учасників АТО, здійснення волонтерської діяльності та з нагоди Міжнародного дня волонтера, подякою міського голови та цінним подарунком відзначено:

Андрія Бугеру, Валерія Кащєєва, Сергія Ковбасинського, Ірину Концевич, Інну Кузьменко, Оксану Мельник, Руслана Мірзоєва, Сергія Омельчука, Віктора Павленка, Олександра  Пшеничного, Віталія Рєзніка, Тамару Семененко, Оксану Фісак, Михайла Харлима, колективи: УЖКГ, СКП «Броварська ритуальна служба», КП «Бровари-благоустрій», ТОВ «Княжий хліб», ТОВ «ВОК-систем».

Почесною грамотою виконавчого комітету з врученням цінного подарунку нагороджено Марію Дудягу, Андрія Олексюка, Олесю Обимах, Руслана Осадчука.

Світлану Хижняк, Тетяну Ковбасинську, Олесю Солонець, Оксану Савосту, Віталія Корнета, Дмитра Білошицького, Олексія Максака, Сергія Юрченка відзначено подяками голови партії «Укроп» Тараса Батенка.

У свою чергу помічник депутата міськради Володимира Оксютенка, волонтер Олександр Мартинов вручив подяки тим, котрі, за його словами, ніколи не відмовляли в допомозі: Володимиру Білоконю, Сергію Гришку, Петру Бабичу, Роману Шибіку, Ніні Туранській, Свято-Воскресенському храму села «Зазим’я» та Зазимському  НВК.

Олександр Мартинов

Голова райради Сергій Гришко подякував  усім волонтерам за тісну співпрацю міста і району, де в допомозі не було поділу на броварчан і мешканців району, та нагородив знаком Пошани ІІ ступеня Олександра Мартинова і Наталію Кривобок.  

Сергій Гришко

У ряди волонтерів зачислено і Ларису Виноградову та Костянтина Кузнєцова, яких нагородили почесним значком волонтера. «Зібрані волонтери – не тільки з міста, а й з району, які з 2014 року в тому чи іншому ключі практично постійно допомагали і допомагають під час поїздок в зону АТО», –  сказав Олександр Мартинов.

На запитання, у який спосіб відбирали волонтерів для нагородження, у відділі кадрів повідомили, що подання на відзначення 23 броварських волонтерів отримали від ГО «Українська асоціація інвалідів АТО» (Київська обласна філія) та ГО «Ветерани АТО Броварщини». У свою чергу радник міського голови з питань АТО  Станіслав Малець зазначив, що він, зокрема, назвав для відзначення 5 волонтерів.  «Це ті, кого я бачив на передку і в кому я впевнений», – сказав радник мера. А от списку волонтерів міста у нього немає. Не знайшли ми цієї інформації і у відділах та управліннях міської ради. Тому вирішили нагадати і про тих волонтерів, чиї імена на урочистостях не згадали із невідомих причин. Це стосується броварських шкіл №1, №3, №10, НВК, ДНЗ «Ялинка», для яких постійна допомога воїнам АТО стала справою честі.

Фактично з першого дня війни у Броварах почав діяти Координаційний центр допомоги броварським військовим, яким керує Лідія Стрельченко. Поступово однодумці відійшли, а Ліда і сьогодні продовжує збирати військовослужбовцям кошти, звітувати, закуповувати необхідне, часто – паливо, ліки, запчастини; надавати інформаційну підтримку демобілізованим, вести сторінку в соцмережі. Влітку 2016 р. від організації ветеранів АТО Ліда отримала медаль «За гідність і патріотизм».

Ігор Романенко волонтерством, зокрема, допомогою інтернатним дитячим закладам, займається з 2012 року. Наприкінці 2014 року в його волонтерській діяльності з’явився ще один вектор – допомога воїнам АТО. На сторінці Ігоря можна побачити постійні звіти: де і коли були, що і кому доставляли. Тиждень тому Ігор повернувся з чергової поїздки зі Сходу країни, куди відвіз паливо, медикаменти, маскувальні сітки, труби, бензопили, харчі, смаколики та ін.

Ігор Романенко (другий справа)

У Всесвітній день волонтера не можна не згадати імена Олени Слободяник  ,Олени Ковальчук  та Інни Музиченко –  членів волонтерської групи “Взаємодія.Волонтери.Бровари”, яка розпочала свою діяльність у 2014 році. “Якби не наші люди – не було б чого відправляти на передову, – каже Олена Слободяник. – Тому мої особисті заслуги – не великі. Головне – довіра людей. Тобі довіряють кошти, можливо навіть останні, – ти маєш виправдати очікування”. Нині група офіційно припинила свою діяльність, але волонтерки продовжують допомагати воїнам АТО від себе особисто.

Олена Слободяник (праворуч)

Також щире «спасибі» варто сказати Роману Пазюку, який завжди безвідмовно допомагає військовослужбовцям на Сході країни коштами та паливом.  

Переконані: список волонтерів – далеко не повний. І зрозуміло, кожен із них за свою роботу не очікував і не очікує винагороди, адже робить це щиро, за покликом свого серця. Однак, якщо на «професійне» свято волонтерів відбирати для нагородження, місто, принаймні, має знати поіменно всіх, хто полегшує трудові будні наших захисників.

Фото – авторки

Поділитись

Про Автора

Ющенко Ірина

Броварчанка, журналіст "Трибуна-Бровари"