Ворота, якими перегородили більшу частину вул. Виноградної, таки демонтують. Припис на це ще 25 червня видало управління інспекції та контролю Броварської міської ради. Таким чином чиновники прагнуть усунути порушення правил благоустрою, йдеться в документі. Водночас керівництво вуличного комітету переконує, що вперше чує про припис, а свої дії вважає законними.

Про надання припису на демонтаж стало відомо сьогодні, 9 липня. Копію документа надіслав житель вул. Виноградної, прихильник вільного проїзду дорогою, Ігор Овчинніков. Наявність такого документа підтвердив і Михайло Черняк, керівник відділу контролю за станом благоустрою управління інспекції та контролю Броварської міської ради.

У приписі, виданиому 25 червня, зазначено зобов’язання: «Демонтувати самовільно встановлені ворота та паркан із проїзду та земель комунальної власності по вул. Виноградна, 11/6 протягом трьох днів із моменту отримання припису».

У документі чиновники посилаються на п. 15.2.13 «Правил благоустрою м. Бровари». У ньому йдеться, що на об’єктах благоустрою міста заборонено самовільно встановлювати рекламоносії, різноманітні конструкції, інформаційно-рекламні плакати, тимчасові споруди, малі архітектурні форми.

Копія припису, надана Ігорем Овчинніковим

Як розповів Михайло Черняк, у випадку невиконання демонтажу, їхнє відомство може провести розбирання воріт і паркану самостійно. Перешкодою цьому може стати лише право власності на конструкцію, якщо таке раптом виявиться і його нададуть. У такому випадку доведеться судитися.

Однак найближчим часом за демонтаж не візьмуться, зазначають в управлінні інспекції і контролю, оскільки наразі ведуться активні роботи із демонтажу погребів у місті.

Припис на усунення воріт і паркану по вул. Виноградній адресований голові вуличного комітету «Вулиця Виноградна» Раїсі Соломонюк. Керівниця повідомила, що не коментуватиме будь-які питання телефоном, однак запевнила, що під час встановлення огорожі комітет діяв лише в межах закону.

Раїса Соломонюк також зазначила, що на цей час не отримувала припису. Михайло Черняк не зміг ані підтвердити, а ні спростувати це, так само як і не зазначив про спосіб пересилання листа. Зауважимо, що деякі поштові сервіси дозволяють встановити факт отримання листа.

Нагадаємо, у другій половині червня частину Виноградної перекрили для «чужих». Таке рішення мешканці будинків аргументували численними крадіжками на вулиці та наркоманами, які вештаються дорогою у стані сп’яніння.

Дозвіл на демонтаж навіть дав міський голова Ігор Сапожко, принаймні лист із його підписом про це продемонстрували нашим журналістам.

В управлінні інспекції та контролю під час спорудження воріт і паркану ситуацію не коментували, посилаючись на необхідність розібратися. А от керівниця управління містобудування та архітектури, а також незалежні юристи, зазначили, що перекриття вулиці є незаконним, – до неї має бути вільний доступ. Правники навіть указали на присутність дискримінації у таких діях.

Поділитись

Про Автора

Дмитро Карпій