Сьогодні, 23 червня, відкрили меморіальну дошку загиблому на Донбасі воїнові АТО Олегові Онікієнку. Пам’ятний знак розмістили на фасаді будинку №75 вулиці, також названої на честь героя. Вшанувати його пам’ять прийшли рідні Олега, побратими з фронту та місцеві активісти й активістки. Представників місцевої влади на відкритті не було.

Російсько-українська війна стала п’ятою і останньою, у якій Олегові Онікієнку довелося брати участь. Іще за Радянських часів він воював в Афганістані та інших “гарячих точках”. Олег Онікієнко (позивний Корсар) загинув у серпні 2014 поблизу села Малоіванівка Перевальського району. Тоді снайперським вогнем противника поранило комбата, Олег прикривав його й сам дістав поранення. Він помер дорогою до лікарні. Тіло загиблого бійця привезли до Броварів 18 серпня, саме в цей день він і обіцяв дружині повернутися. Щоправда, вона менш за все хотіла такого “звільнення” для коханого.

Пам’ятну табличку Олегові Онікієнку міська влада виготовила ще 2017-го, утім, через халатність працівників, її повісили в зовсім іншому місці. Родині героя довелося більше року чекати встановлення меморіальної дошки на будинку, де Олег Онікієнко мешкав разом зі своїми дружиною та донькою. У перших числах травня 2018 пам’ятну табличку нарешті повісили на вул. О. Онікієнка, 75. Удова Корсара розповідає: коли запитала в радника міського голови з питань АТО Станіслава Мальця, чи буде церемонія відкриття, той відповів, що її проведуть пізніше. Світлана вирішила не чекати ще “невідомо скільки” й домовилася з головою ГО «Авангард АТО Броварії» Ігорем Муратовим самостійно відкрити меморіал.

Сьогодні на урочистому відкритті пам’ятної дошки Корсара зібралися його рідні, побратими з фронту, місцеві ветерани АТО та активісти. Присутні спочатку вшанували пам’ять бійця квітами, молитвою та словами про нього, а потім поїхали на могилу до загиблого воїна.

«Я хочу почати з традиційного вибачення. Вибачення за те, що наш побратим загинув, а ми повернулися живими, — зазначив у свої промові голова ГО «Авангард АТО Броварії» Ігор Муратов. — Рано чи пізно ми всі зустрінемося з ним Там і нам потрібно жити так, аби ми змогли подивитися йому в очі і сказати: «Брат, я жив достойно за тебе».

Побратим Корсара з 11 батальйону територіальної оборони «Київська Русь»: «Я постійно промотую в голові ніч із 14 на 15 [15 серпня Олег Онікієнко пішов у бій, де отримав смертельне поранення — прим. авт.] і думаю: якби ж, якби ж, якби ж… Втрата Олега — це найбільш болюча втрата. Але він загинув як справжній воїн, і я надзвичайно вдячний долі за такого друга».

Нагадаємо, рішення про встановлення меморіальної дошки підіймалося ветеранами війни та родичами загиблих протягом тривалого часу. У результаті владоможці затвердили встановлення нових дощок трьом бійцям – Дмитру Янченку, Олегу Онікієнку та Сергію Москаленку. 9 травня на фасаді будинку по вул. Володимира Великого, 10-б відкрили меморіальну дошку загиблому на Сході України воїну Дмитру Янченку.

Поділитись

Про Автора

Дарина Мізіна