50 км/год: коли запровадять фото- і відеофіксацію перевищення швидкості

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

З 1 січня 2018 року поліція не почала фото- і відеофіксацію перевищення швидкісного режиму в 50 км/год для автомобілів, тому що наразі нема всіх необхідних технічних пристроїв для цього. Але фото- і відеофіксація перевищення швидкості може розпочатися в І кварталі поточного року.

“Поліція готується до того, щоб почати вимірювати це порушення. Наразі вона цього не робить через відсутність певних технічних пристроїв, але активно готується, щоб почати це робити. Відео- та фотофіксація правопорушень не запрацює з 1 січня. З 1 січня значно активізується робота над цим”, – зазначив речник МВС Артем Шевченко в ефірі “112 Україна“.

У патрульній поліції зазначають, що Кодексом України про адміністративні правопорушення передбачено адміністративну відповідальність за правопорушення у сфері забезпечення дорожнього руху, зафіксованих в автоматичному режимі (за допомогою технічних засобів, які дають можливість здійснити фотографування або відеозапис і функціонують згідно із законодавством про захист інформації), відповідальними є юридичні і фізичні особи, за якими зареєстровано транспортний засіб.

Як відомо, станом на сьогодні поліція в автоматичному режимі може фіксувати такі порушення ПДР:

  • – перевищення встановлених обмежень швидкості руху ТЗ;
  • – проїзд на заборонний сигнал світлофора;
  • – порушення правил зупинки і стоянки;
  • – порушення правил руху і зупинки на смузі для маршрутних транспортних засобів;
  • – порушення встановленої для транспортних засобів заборони виїзду на смугу зустрічного руху;
  • – порушення правил руху через залізничний переїзд;
  • – порушення встановленої для транспортних засобів заборони рухатись тротуарами і пішохідними доріжками.

Нагадаємо, з 1 січня 2018 року в Україні максимально допустима швидкість руху в населених пунктах становить 50 км/год., про що йдеться в постанові Кабінету міністрів № 883 “Про внесення змін до Правил дорожнього руху” від 10 листопада 2017 року.

В уряді зазначають, що це своєю чергою сприятиме значному підвищенню рівня безпеки дорожнього руху та збереженню життя людей.

На сьогодні в переважній більшості країн ЄС дозволена швидкість руху транспортних засобів у населених пунктах становить не більше 50 км/год, а в особливих пунктах – 30 км/год.

“Таким чином прийняття акта дозволить наблизити національне законодавство до законодавства Європейського Союзу”, – наголошують в Кабміні.

Раніше начальник департаменту патрульної поліції Олексій Білошицький повідомив, що обмеження швидкості руху 50 км/год з 1 січня 2018 року буде встановлене не на всіх ділянках міст та селищ.

«Є пункт 12.8 Правих дорожнього руху, який передбачає, що у конкретно визначених місцях органи місцевого самоврядування за погодженням з поліцією, можуть встановлювати інші знаки. І там швидкість буде вища, як наприклад на проспекті Бажана чи Перемоги у Києві»,  – пояснив Білошицький.

Поділитись

Про Автора

Leave A Reply