Кошти планують перерахувати на підтримку комунального некомерційного підприємства «Броварський міський центр первинної медико – санітарної допомоги». Гроші підуть на погашення заборгованості аптекам, які надають ліки певним категоріям громадян безкоштовно.
Відповідно потреби, кошти спрямують:
- 100 тис. грн – на відшкодування ліків особам із інвалідністю І-ІІ групи;
- 800 тис. грн – на відшкодування вартості ліків для пацієнтів із онкологічними захворюваннями, що потребують хіміотерапії та паліативної допомоги;
- 300 тис. грн – на відшкодування вартості ліків пацієнтам із наступними хворобами: ревматизм, ревматоїдний артрит, системний червоний вовчак, бронхіальна астма, цукровий діабет, післяопераційний гіпотиреоз, хвороба Бехтерєва, шизофренія та епілепсія, хвороба Паркінсона, оперовані на серці;
- 200 тис. грн – на відшкодування ліків на інші захворювання;
- 400 тис. грн – на закупівлю медичних виробів на пільговій основі;
- 200 тис. грн – на відшкодування ліків учасникам бойових дій та особам із інвалідністю відповідно до Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту», а також військовослужбовцям підрозділів Збройних Сил України, підрозділам територіальної оборони, добровольчим формуванням та іншим військовим, які виконують функції по захисту України.
Востаннє кошти на ці потреби виділяли у липні цього року. Тоді потреба у дофінансуванні складала 3 млн 800 тис. грн. Цих коштів мало вистачити, аби погасити заборгованість перед аптеками, які надають ліки певним категоріям громадян безкоштовно. Уже тоді начальниця відділу охорони здоров’я Броварської міськради Ніна Хорошаєва повідомляла, що в серпні Програма потребуватиме дофінансування.
У 2024 році на відшкодування ліків уже виділили 12 млн 700 тис. грн, відтак загальна сума зросте до 14 млн 700 тис. грн. Загалом річна потреба у фінансуванні Програми складає близько 20 млн грн.
Відповідне рішення ухвалюватимуть депутати на сесії 29 серпня.
Читайте також:
