Суддя Броварського міськрайонного суду Володимир Сердинський є кандидатом на суддівство в Касаційному цивільному суді в складі Верховного Суду України. Ба більше, його вже допустили до участі в конкурсі. Представник Феміди, родина якого в Броварах та районі отримала від влади квартири і земельні ділянки, уже «спробував свої сили» минулоріч. Однак тоді його визнали таким, що не підтвердив здатності здійснювати правосуддя у новому Верховному Суді. Про це йдеться в офіційних джерелах і розслідуваннях активістів та журналістів.
Як зазначено на сайті Вищої кваліфікаційної комісії суддів України, новий конкурс на зайняття 23-х посад у Касаційному цивільному суді оголосили 2 серпня 2018 року. Заявку подав і Володимир Сердинський. За результатами розгляду, 8 жовтня представника Феміди разом із іще 51-м кандидатом допустили до проходження кваліфікаційного оцінювання для участі в конкурсі на посаду.
Нагадаємо, під час минулорічної участі в конкурсі на ту саму посаду вища кваліфікаційна комісія визнала Володимира Сердинського таким, що не підтвердив здатності здійснювати правосуддя у новому Верховному Суді. До уваги були взяті зокрема висновки Громадської ради доброчесності, у яких ішлося про порушення декларування майна, невідповідність статків доходам тощо.
Подання Володимира Сердинського на посаду Касаційного цивільного суду у складі ВСУ у 2017 році привернуло увагу ЗМІ до нього. Зокрема, проект «Ні корупції!» оприлюднив низку фактів набуття суддею та його дружиною протягом суддівської діяльності майна: квартир, земельних ділянок тощо – у Броварах і Броварському районі.
Слід зазначити, що майно надавалось у тому числі рішеннями Броварської міської ради. Тепер же, як дослідили в проекті «Prosud», Володимир Сердинський майно дружини не вказує, оскільки розлучився із нею. Однак і без того, на думку дослідників суддівської діяльності, його статки навряд чи відповідають доходам.
Зазначимо, раніше на запитання журналістів «Бігус.інфо» про рецепт такого успіху в отриманні квартир і ділянок від держави Володимир Сердинський відповів: «Так сталося. Очевидно, повважала держава, що суддю необхідно забезпечити всім необхідним, щоб здійснювати чесне правосуддя».
У своєму мотиваційному листі на цьогорічний конкурс кандидат зазначив, що може бути суддею Верховного Суду, оскільки працює вже 15 років на посаді судді у Броварах, де розглядає цивільні та адміністративні справи. До того ж, на його думку, він підготовлений і здатний до ухвалення законних і обґрунтованих рішень.
Відповідно до наданої довідки, на Володимира Сердинського не поширюються заборони, передбачені законом «Про очищення влади».
